БРАВО! ЦСКА със знаменита победа над Рома в Лига Европа

ЦСКА победи Рома с 3:1 в мач от шестия последен кръг на Лига Европа, игран на Националния стадион „Васил Левски“ пред празни трибуни и по този начин събра общо 5 точки в група „А“ на турнира.

Така армейците приключиха повече от достойно тазгодишната си европейска приказка, оттегляйки се от евротурнирите с положителен баланс, като от 10 срещи записаха 5 победи, 2 равенства и 3 поражения.

Мачът започна с минута мълчание в памет на легендата на италианския и световен футбол Пауло Роси, който вчера ни напусна завинаги.

Първото полувреме започна отлично за армейците, който откриха резултата още в 5-ата минута с красиво попадение на Тиаго Родригез, дошло след центриране на Мазику отляво и рикошет в Санкаре.

В 22-ата минута Миланезе се възползва от неразбирателство в защитата на червените и успя да изравни с хубав изстрел в долния десен ъгъл от 14 метра.

ЦСКА реагира мигновенно и отново пое инициативата като Тиаго Родригез пропусна да даде нов аванс за своя тим след като се озова очи в очи с вратаря на Рома, но изстрелът му мина покрай гредата. В 34-ата минута ЦСКА отново поведе, след като Жеферсон изведе отлично Али Соу на стрелкова позиция и таранът се разписа хладнокръвно за 2:1.

При този резултат двата състава се оттеглиха на почивка след като до края на полувремето не се случи нищо интересно.

През втората част ЦСКА продължи да владее инициативата и да търси още попадения срещу именития си съперник.

В 55-ата минута Соу пресече пас на Федерико Фацио към Бур и останал сам срещу стража на Рома реализира майсторски втория си гол в срещата. Пет минути по-късно Мазику центрира отляво към Соу, но малко не достигна на нападателя да реализира своя хеттрик.

До края на срещата армейците владееха инициативата и до нови голове не се стигна, като по този начин записаха напълно заслужена и знаменита победа с 3:1 над един от най-силните отбори на Стария континент – Рома.

Следващия мач на ЦСКА е на 13 декември (неделя) от 12:30 часа, когато посрещаме Ботев (Враца) на стадион „Българска армия“ в среща от шестнадесетия кръг на Първа лига.