Локо (Пловдив) надви Ботев (Враца) като гост и е на върха, домакините изпуснаха дузпа

Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 Ботев (Враца) като гост в мач от efbet Лига. Единственото попадение бе дело на Георги Минчев, а Валери Домовчийски пропусна дузпа в последните минути на срещата.

Гостите от Пловдив бяха по-активни през първото полувреме и заслужено поведоха в резултата. След няколко пропуска Георги Минчев успя да простреля Красимир Костов. Той получи отлично центриране от Димитър Илиев и реализира с глава.

Преди това Момчил Цветанов и Карагерен пропуснаха отлични възможности за гол. Домакините пък на два пъти имаха претенции за дузпа, но те не бяха удовлетворени от съдията Никола Попов.

След почивката тима на Тони Здравков се опита да изравни, но Домовчийски и Аласан Н’Диайе не успяха да преодолеят Луков. Така се стигна до 83-ата минута, когато Даниел Генов беше повален в наказателното поле от Кристиан Гомис. Домовчийски опита да прати топката под гредата, но не уцели вратата и лиши своя тим от точка.

В класирането Локо излезе на първо място с 30 точки, една повече от Лудогорец. Шампионите обаче са с три мача по-малко. Ботев (Враца) е на 8-ото място с 15 точки.