КЛАСИКА! ЦСКА разби Ботев (Пловдив) с 3:0 в Коматево

ЦСКА победи като гост Ботев (Пловдив) с класическото 3:0 в двубой от петнадесетия кръг на Първа лига, игран на стадиона в Коматево. Това бе четвърта поредна победа в първенството за армейците, които записаха най-изразителния си успех в елита от началото на сезона.

Първото полувреме започна отлично за червените, които показаха агресивен и красив футбол и владееха топката два пъти повече от своя опонент. В 9-ата минута бе отсъден пряк свободен удар непосредствено пред наказателното поле на домакините за нарушение срещу Енрике Рафаел, но Жеферсон стреля в главата на Илиев.

В 21-ата минута резултатът бе открит след хубав рейд на Тиаго Родригез отляво и подаване към Тибо Вион, който с едно докосване прати топката неспасяемо с горния ляв ъгъл на вратата на Ботев. Малко по-късно Али Соу имаше възможност да удвои, но ударът му бе блокиран. В продължението на първата част Енрике преодоля двама бранители в жълто-черно и се озова очи в очи с Аргилашки, но стражът на домакините успя да спаси изстрела му.

Второто полувреме започна с още по-настъпателна игра на армейците, които тотално надиграха състава на Ботев. Така в 58-ата минута Али Соу показа класата си, отбелязвайки втори гол за ЦСКА. Нападателят овладя на гърди подаване на Тиаго, извъртя се на 90 градуса между двама защитници на домакините и с много хубав и плътен шут по земя, покачи на 2:0.

Десет минути по-късно Тибо Вион центрира отдясно и намери Брадли Мазику, който стреля с глава, но Аргилашки изби. При добавката обаче  левият халф-бек бе безпощаден и направи резултата класически. До края на срещата армейците имаха инициативата и пропуснаха още някои добри възможности за по-изразителен резултат, но в крайна сметка се поздравиха с напълно заслужена класическа победа с 3:0 като гост над Ботев (Пловдив).

Следващият двубой на ЦСКА е на 10 декември (четвъртък), когато армейците се изправят срещу италианския гранд Рома в мач от шестия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Мачът  ще се играе на Националния стадион „Васил Левски“ пред празни и започва в 19:55 часа.