Шок за Левски на „Герена“: Арда изтръгна победата след драма в края

Левски загуби с 1:2 домакинството си на Арда от 15-ия кръг на efbet Лига и скочи на третото място. Матеус Леони даде преднина на гостите от Кърджали в 41-ата минута, а в края паднаха още две попадения.

В 89-ата Паулиньо изравни, а веднага след подновяването на играта Иван Коконов прониза Николай Михайлов и донесе победата на тима на Николай Киров.

Така Арда събра 27 точки, с колкото е и Локомотив (Пловдив). Лидер в момента с 29 е Лудогорец. Левски остава чак на десетото място с 14 точки.

Тази вечер „сините“ записаха седмата си загуба в първенството този сезон. Домакинското поражение от Арда дойде само дни след победното начало при Славиша Стоянович – 1:0 над Локомотив (Пловдив).

Днес „сините“ бяха неубедителни в представянето си и позволиха на Спас Делев и компания да ги надиграват в по-голямата част от двубоя.

Мачът започна с много единоборства, като двата тима така и не успяваха да стигнат до чисти голови положения.

Чак в 39-ата минута имаше голова ситуация. Спас Делев отправи удар, който бе избит с глава от защитника Алекс Петков.

В 41-ата Арда поведе чрез Матеус Леони. Делев изпълни пряк свободен удар, Николай Михайлов успя да избие топката, но в заформилото се меле пред него най-съобразителен беше Леони, който я прокара зад голлинията и даде преднина на гостите – 0:1.

„Сините“ обаче претендираха за засада и реагираха бурно срещу решението на съдията Ивайло Стоянов.

През втората част Левски започна по-активно, като играчите на Славиша Стоянович набързо създадоха ситуации пред вратата на Иван Караджов, който обаче не беше сериозно застрашен.

В 62-ата минута Ивайло Найденов беше изведен добре от Мартин Райнов, но Караджов улови топката.

Малко по-късно Здравко Димитров опита удар от далечно състояние, мерникът му обаче изневери. Арда отговори с изстрел на Светослав Ковачев, който премина покрай лявата греда.

В 75-ата минута Найджъл Робърта бе изведен добре в наказателното поле на гостите и подаде успоредно на голлинията, като топката стигна до Райнов, но той не успя да я продължи за свой съотборник и Караджов улови.

В 89-ата минута домакините изравниха. Резервата Валери Божинов подаде на Паулиньо, който нахлу вляво в наказателно поле на Арда и стреля силно, Караджов не реагира добре и топката премина между краката му, за да се озове в мрежата му – 1:1.

В ответната атака Иван Коконов прониза Николай Михайлов, след като беше изпуснат от защитата на „сините“ и се озова сам срещу стража – 1:2. До края гостите не се пропукаха и заслужено измъкнаха трите точки от „Герена“.