Жалко! ЦСКА пропусна да победи Клуж в Румъния

ЦСКА пропусна да победи румънския шампион ЧФР Клуж като гост, в мач от петия кръг на груповата фаза на Лига Европа, завършвайки наравно 0:0. Отборът ни бе категорично по-добрият и стойностен тим на терена през целия двубой и само малшансът ни попречи да се поздравим с победата.

Първото полувреме започна по-добре за армейците, които още в 5-ата минута пропуснаха отлична възможност да открият резултата след изпълнение на корнер от Греъм Кери и много технично изпълнение с пета на Валентин Антов топката бе избита от голлинията.

В 12-ата минута домакините се възползваха от грешка на Жеферсон и Дебелюк се озова сам срещу Бусато, но вратарят ни прояви страхотен рефлекс и спаси изстрелът на нападателя.

Това бе единственото по-опасно положение за Клуж до края на срещата. ЦСКА от своя страна вледееше повече топката и търсеше попадение, но не съумя да се разпише и така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна също много добре за червените и в 49-ата минута Санкаре подаде към Юга, който oтправи мощен шут извън наказателното поле, но вратарят на домакините изби в корнер.

След още 20 минути игра дойде и най-чистото положение за армейците до този момент в мача, когато Али Соу бе изведен очи в очи със стража на Клуж, но ударът му се отклони в последния момент от крак на румънски бранител и излезе в корнер.

В 77-ата минута Вион центрира отдясно и Соу игра с глава, но отново кълбото мина покрай дясната греда на Балградан. Бруно Акрапович пусна в игра Тиаго Родригез и Енрике Рафаел, а ЦСКА засили още натиска си към противниковата врата, опитвайки всичко, за да стигне до победата.

В 85-ата минута главният съдия показа втори жълт и съответно червен картон на Чипчу от домакините за симулация в наказателното поле на армейците.

До края на срещата на терена имаше само един отбор – този в бели екипи, но пред гола нямаха шанс Енрике Рафаел, Амос Юга и Тиаго Родригез, които пропуснаха да се разпишат и така срещата приключи при нулево равенство, а двата състава си поделиха по една точка.

Следващият двубой на ЦСКА е на 6 декември (неделя) от 14:30 часа, когато отборът ни гостува на Ботев (Пловдив). Срещата ще се играе на стадиона в Коматево пред празни трибуни заради пандемията от коронавирус.

Състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к), 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон Телес, 26. Валентин Антов, 15. Тибо Вион, 13. Юнус Санкхаре, 8. Греъм Кери, 21. Амос Юга, 30. Георги Йомов, 22. Али Соу.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 12. Ивайло Илиев (в), 7. Енрике Рафаел, 14. Жул Кейта, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 17. Адалберто Пеняранда, 10. Стефано Белтраме, 20. Тиаго Родригез, 23. Ахмед Ахмедов, 28. Пламен Гълъбов.