ЦСКА надделя над ЦСКА 1948 в дербито на „Армията“

ЦСКА победи ЦСКА 1948 с 2:0 у дома от 14-ия кръг на efbet лига в дебюта на новия си треньор Бруно Акрапович начело на тима в първенството.

Срещата започна с лек превес на гостите, които в първия четвърт час по-често се задържаха пред вратата на съперника, а Андон Гущеров пропусна да открие резултата в 6-ата минута. ЦСКА обаче се възползва от първото си положение и с първия точен удар в срещата откри резултата с попадение на Али Соу в 18-ата минута.

След гола играта се поизравни, а реални ситуации за гол липсваха, за сметка на нарушенията, които зачестиха. Гостите имаха претенции за дузпа в 35-ата минута за падане на Галин Иванов в наказателното поле след контакт с Амос Юга, съдията даде знак играта да продължи.

В самия край на полувремето Георги Йомов получи топката в наказателното поле, но не я уцели добре и вместо да вкара гол, я прати в аут.

Втората част започна с превес на домакините и две възможности в първите минути, но Соу и Санкаре не успяха да поразят целта. След час игра ЦСКА беше съвсем близо до това да поведе с два гола, но Йомов си спря топката с ръка преди да я вкара във вратата и попадението му беше отменено.

Последваха минути на нервна игра с много нарушения, като двата тима успяха да отправят само един удар за половин час, след което последва раздвижване и в двата тима.

ЦСКА пропусна най-честата си възможност през втората част в 75-ата минута, когато Санкаре се размина с топката на метри от вратата след остро центриране отдясно. ЦСА пък стигна до първия си и оказал се единствен точен удар след фаул, когато Мартин Камбуров опита да изненада Бусато със силен шут.

Десет минути преди края ЦСКА реши всичко с втори гол. Йомов центрира отляво, а Лазар Марин си отбеляза автогол и оформи крайното 2:0 за домакините.

ЦСКА се изравни по точки с третия Арда (по 24) и е на пет от лидера Лудогорец, докато ЦСКА 1948 остава на шеста позиция с 20.