БългарскиСпорт

ЖАЛКО! ЦСКА загуби от Йънг Бойс в софийската мъгла

ЦСКА загуби с 0:1 от швейцарския Йънг Бойс в гъстата мъгла на Националния стадион „Васил Левски“.

Двубоят от Група А в Лига Европа бе изключително труден за играчите, които освен със студеното време, трябваше да се борят и с гъстата мъгла, която през цялото време им пречеше.

Голът за швейцарците вкара Нсаме в 34-ата от много малък ъгъл. Загубата закотви ЦСКА на последното място в групата с 1 точка. Йънг Бойс вече събра 7. Следващият мач на „червените“ в Лига Европа е другия четвъртък срещу Клуж в Румъния.

Двубоят на Националния стадион започна с минута мълчание в памет на Диего Армандо Марадона! В първите минути на двубоя ЦСКА стигна до две статични положения. Първо Али Соу бе фаулиран близо в наказателното поле. Центрирането на Тиаго Родригес обаче бе избито в ъглов удар. От корнера също не произлезе нищо.

Гостите от Швейцария имаха претенции за дузпа в 9-ата минута. Тогава след центриране в наказателното поле топката рикошира и изглеждаше, че се удари и в ръката на Иван Турицов. Реферът не отсъди дузпа на Йънг Бойс. В 22-ата минута Камара стреля с глава след центриране от пряк свободен удар. Топката обаче бе лесна плячка за вратаря Густаво Бусато.

След 25-ата минута мъглата на Националния стадион „Васил Левски“ стана много гъста и видимостта за случващото се на терена стана доста затруднена.

В 34-ата минута Йънг Бойс поведе в резултата. Тогава Нсаме се пусна по дясното крило, стигна до аутлинията и стреля. от много малък ъгъл. Това изненада вратаря Густаво Бусато и топката се оплете в мрежата му.

До края на първата част мъглата продължи да се сгъстява, а на терена не се случи нищо интересно. Второто полувреме започна със смяна на топките. От ЦСКА извадиха резервните оранжеви топки, с които да се играе двубоя.

Йънг Бойс имаше да вкара в първите минути. Голмайсторът на швейцарците Нсаме получи шанс да стреля, но Густаво Бусато успя да улови топката. Санкаре проби прец центъра в 57-ата минута. Той изведе Али Соу на чиста позиция. Нападателят стреля, но топката излезе в тъч.

Стефано Белтраме имаше отлична възможност за изравни резултата в 64-ата минута. Тогава играч на Йънг Бойс изблъска Али Соу и ЦСКА получи право да изпълни пряк свободен удар. Белтраме стреля мощно, но вратарят на гостите ван Балмос улови топката.

В 69-ата минута Йънг Бойс направи прекрасно контраатака. Нсаме подаде към Фаснахт, който падайки нанесе удар, но за щастие на феновете на ЦСКА той излезе в аут. Резервата Мамбимби излезе на добра стрелкова позиция в 86-ата минута. Матей и Бусато обаче с дружни усилиния успяха да го спрат.