Барса ликува срещу Юве в Торино, не зачетоха три гола на домакините

Хегемонът в италианската Серия „А“ Ювентус загуби у дома от Барселона с 0:2 в очаквания с голям интерес сблъсък от група G на Шампионската лига.

Далият няколко положителни теста за COVID-19 Кристиано Роналдо не игра за домакините. Усман Дембеле (14) и Лионел Меси (90+1-дузпа) донесоха успеха на каталунците, а три попадения на Алваро Мората от домакините не бяха зачетени заради засади. „Бианконерите“ завършиха мача в намален състав след червения картон на Мерих Демирал в 85-ата минута.

Гостите натиснаха още в началото и след минута игра Лионел Меси напредна в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но бе успех. Секунди по-късно Шчесни пък спаси удар на бившия си съотборник Миралем Пянич от 20 метра, а при добавката Антоан Гризман нацели гредата.

По-активната игра на каталунците им донесе гол в 14-ата минута, когато Меси намери с далечен пас Усман Дембеле, който проби по дясното крило и шутира с десния крак. Шчесни не успя да реагира след рикошет и топката го прехвърли за 0:1.

„Бианконерите“ отговориха с остро подаване към Мората, който напредна и вкара топката във вратата, но попадението не бе зачетено заради засада, а освен това испанецът игра и с ръка.

След половин час игра Мората отново опъна мрежата зад Нето, но и този път голът отново при положение на засада. Пет минути след това Гризман пропиля страхотно положение.

В 56-ата минута трети гол на Мората не бе признат заради засада, но това се установи след едноминутна консултация. Последваха пропуски на Меси и Педри от гостите, а в 75-ата минута хубав удар на Гризман не намери целта.

Пет минути преди края на редовните 90 „старата госпожа“ останаха в намален състав на терена, след като Мерих Демирал получи директен червен картон. Това улесни задачата на каталунците, които удвоиха аванса си чрез Лионел Меси (90+1-дузпа) в края и си тръгнаха с трите точки от Торино. Дузпата бе отсъдена за нарушение срещу Ансу Фати, който в последните секунди пропусна да направи победата на гостите още по-убедителна.