ЦСКА се издъни отново в елита, врътна само реми с Арда

ЦСКА и Арда завършиха наравно 1:1, в мач от десетия кръг на Първа Лига, игран на стадион „Арена Арда“ в Кърджали.

През първото полувреме ЦСКА имаше превъзходство във владението на топката и бе отборът, който повече търсеше попадение. Домакините предимно се отбраняваха и разчитаха на контраатаки. Най-чистото положение за откриване на резултата дойде в 41-ата минута, когато кълбото попадна в Амос Юга след разбъркване в наказателното поле и той отправи туповен шут от дъгата на наказателното поле, но изстрелът му срещна напречната греда. Така двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част в игра за армейците се появиха Енрике Рафаел,  Джером Синклер, Валентин Антов, Ахмед Ахмедов и Иван Турицов, а ЦСКА отново бе отборът, който повече търсеше победата под непрестанния проливен дъжд над терена в Кърджали. В 60-ата минута Синклер намери отлично Али Соу, но изстрелът на нападателя мина покрай десния страничен стълб. В 73-ата минута обаче, при една от редките си контраатаки домакините успяха да открият резултата чрез Светослав Ковачев, който засече центриране отляво и отправи неспасяем удар към вратата на Бусато за 1:0. В 80-ата минута Енрике центира отляво и Али Соу стреля опасно с глава покрай вратата. Веднага след това Амос Юга намери Джером Синклер, който нахлу в наказателното поле, финтира защитник на Арда и с мощен шут изравни резултата за 1:1, с дебютно попадение за ЦСКА. До края на двубоя имаше само един отбор на терена, този с червени фланелки. В 86-ата минута Синлер намери топката с глава след изпълнение на корнер, но отново горната греда спаси Иван Караджов. В продължението на срещата отново юношата на Ливърпул бе най-близо до гола, след като нахлу отдясно в наказателното поле на домакините но вратарят на Арда изби в корнер. Така двубоят приключи при резултат 1:1 и двата състава си поделиха по една точка.

Следващият мач на ЦСКА е на 29 октомври (четвъртък), когато тимът ни гостува на Рома на стадио „Олимпико“ в Рим, в мач от втория кръг от груповата фаза на Лига Европа.