Жалко! Борбен ЦСКА отстъпи на Клуж в Лига Европа

ЦСКА отстъпи на Клуж с 0:2 в първия мач от група „А“ на Лига Европа, игран на Националния стадион „Васил Левски“.

Червените изиграха много силно първо полувреме, като статистиката отчете десет удара по посока на вратата на румънците и над 65% притежание на топката. Шансове за ЦСКА се откриха в 6-та, 14-та и 24-та минута, но вратарят Балгардеан все успяваше да се намеси решително.

Второто полувреме започна равностойно, но противно на логиката Клуж откри резултата в 53-та минута с гол с глава след центриране от корнер. В 72-та минута съдията даде изключително спорна дузпа при единоборство в наказателното поле на ЦСКА, като гостите се възползваха от този шанс и удвоиха резултата в своя полза.

До края на мача ЦСКА натисна своя съперник, опита, но не успя да промени резултата и по този начин червените отстъпиха с 0:2 на Клуж.

Следващият мач на ЦСКА в групите на Лига Европа е гостуване на Рома на 29 октомври от 22:00 часа българско време.