Левски е на 1/8-финал за Купата след обрат в Червен бряг

Левски взе глътка въздух след негативните резултати в последно време. „Сините“ спечелиха с 4:1 гостуването си на третодивизионния Партизан Червен бряг в 1/16 финалите в турнира за Купата на България.

На препълнения Градски стадион, домакините откриха резултата в 35-ата минута чрез Любомир Иванов, но Левски обърна резултата още до почивката чрез Валери Божинов и Здравко Димитров.

През втората част Петко Петков от домакините си вкара автогол. Мартин Петков оформи крайното 4:1 за Левски.

Левски стартира по-добре мача и стигна до първи шанс за гол още в 3-ата минута. Марин Петков обаче пропусна за реализира. Малко след това и Стивън Петков пробва удар, но той бе неточен.

„Сините“ създадоха отличен шанс за попадение в 10-ата минута на двубоя. Здравко Димитров пусна чудесен пас към Стивън Петков, който с поемата преодоля защитник на Партизан и излезе сам срещу вратаря на домакините Станислав Антонов. Той обаче изби в ъглов удар.

В 15-ата минута Левски отново можеше да вкара. Валери Божинов изведе Марин Петков сам срещу вратаря Антонов. Младокът го преодоля и вкара, но в същото време бе отсъдена засада. Повторенията показаха обаче, че такава нямаше.

Шокиращо, но факт! Партизан Червен Бряг поведе с 1:0 в 34-ата минута. Петко Петков проби отлично по десния фланг и подаде отлично към Любомир Иванов, който останал непокрит прониза вратата на „сините“.

Само минута по-късно Левски изравни. Здравко Димитров проби полевия фланг на атаката на Левски и подаде отлично към Валери Божинов. Нападателят бе останал сам и на празна врата изравни резултата.

Левски обръща резултата в 42-ата минута. „Сините“ повеждат с 2:1 след прекрасен гол на Здравко Димитров. Крилото получи по левия фланг, направи серия от финтове, влезе навътре и стреля много мощно. Топката отиде към далечния ъгъл на вратата на Партизан, отклони се от напречната греда и влезе в мрежата на тима от Червен бряг.

Второто полувреме започна със сериозно положение за Левски. Топката се озова в Марин Петков в наказателното поле на Партизан. Той направи финт и стреля много силно, но и неточно.

Левски можеше да вкара трети гол в 62-ата минута. След ъглов удар Георги Александров от „сините“ стреля с глава, но вратарят на Партизан улови топката.

Минута по-късно Здравко Димитров изведе Мартин Петков сам срещу вратаря Станислав Антово. Ударът му обаче не се получи и стражът хвана топката.

Левски все пак вкара трети гол. Това се случи в 63-ата минута Патрик-Габриел Галчев проби чудесно по десния фланг. То пусна успореден пас на голлинията. Там Петко Петков си отбеляза автогол и така Левски поведе с 3:1.

Георги Александров можеше да направи 4:1, но не сполучи. Първо негов мощен удар се отби от страничната греда, а след това и резервният вратар на домакините Веселин Сашев спаси.

Партизан стигна до добър шанс за гол в 80-ата минута. Играч на домакините стреля много опасно от фаул, но вратарят Николай Кръстев умело спаси, а топката се удари и в страничната греда.

Марин Петков центрира отлично в 85-ата минута и Мартин Петков успя да вкара хубав гол за глава, с което окончателно сложи точката на спора в двубоя.