Барса не показа милост срещу Ференцварош и наниза 5 гола на унгарците в първия си мач от ШЛ

Барселона разби гостуващия Ференцварош с 5:1 в първия си мач от група G на новия сезон в Шампионската лига. По-рано в другата среща от тази група Ювентус спечели с 2:0 при визитата си на Динамо (Киев) в Украйна.

Каталунците напълно доминираха и се забавляваха на „Камп Ноу“, повеждайки с гол на Лионел Меси (27-дузпа). Аржентинецът бе повален в наказателното поле от Ковачич, а с това попадение записа нови рекорди в турнира. 33-годишният футболист вкарва гол в 16-и пореден сезон и срещу 36-и различен тим в този турнир, което също е рекорд.

В края на първата част Ансу Фати (42) удвои аванса на каталунците след пас на Френки де Йонг, а след почивката асистира на Филипе Коутиньо (52) за 3:0.

В средата на второто полувреме Жерард Пике беше изгонен с директен червен картон за спиране на откъсващия се Нгуен, а гостите получиха дузпа.

gИгор Харатин (70-дузпа) се разписа от бялата точка и намали изоставането на гостите, но до края на мача те инкасираха още две попадения от резервите на Барса Педри (82) и асистиралият му Усман Дембеле (89) след пас на Меси.