Малшанс за Ботев (Пд), изпусна успеха над Етър в последните секунди

За пореден път от началото на сезона Ботев (Пловдив) допусна късен гол и загуби ценни точки в Първа лига. В среща от 9-ия кръг „канарчетата“ завършиха наравно 1:1 с Етър.

Двубоят на „Футболен комплекс Ботев 1912“ бе белязан от дебюта на треньорския тандем Петър Пенчев – Георги Онов. Дебют за „жълто-черните“ записа и нападателят Салиф Сисе.

Ботев откри резултата в 16-ата минута с гол на Джонатан Перейра. В самото начало на втората част Димитър Тонев направи сериозен пропуск, след като останал очи в очи с Христо Иванов стреля покрай целта.

Последваха няколко положения пред вратата на „канарчетата“, като с важни изяви се отчете вратарят Георги Аргилашки. По много наивен начин, в третата минута на добавеното време на втората част, Ботев инкасира изравнителен гол след точен удар на Преслав Боруков.