Пълен крах! Уелс удължи агонията на България

Българският национален отбор по футбол записа поредна загуба в своя актив. Уелс надигра селекцията на Георги Дерменджиев и си тръгна от „Васил Левски“ с три точки от двубоя за Лигата на нациите след успех с 1:0.

Родните играчи не успяха да отправят нито един точен изстрел за целия двубой, а поражението е четвърто поред за тима ни. Тежката серия продължава и с друга негативна статистика – за последните 19 двубоя „трикольорите“ имат едва една победа, докато загубите са 12.

Селекционерът Георги Дерменджиев заложи на седм от титулярите от мача с Унгария (1:3). Николай Михайлов се завърна на вратата на „трикольорите“ с капитанската лента след почти година и половина отсъствие.

В защита бяха Сисиньо, Георги Терзиев, Кристиян Димитров и Антон Недялков. Кристиян Малинов и Янис Карабельов започнаха опорни халфове, а Георги Йомов и Кирил Десподов по двете крила. Неделев застана зад Божидар Краев.

Селекционерът на гостите Райън Гигс не разчиташе на голямата звезда Гарет Бейл.

Първото полувреме бе вяло и не предложи почти нищо интересно. Тайлър Робъртс отправи два удара към вратата на България, но те не затрудниха Михайлов. Селекцията на Дерменджиев пък не отправи нито един удар по посока на вратата на Уелс за цялото първо полувреме.

На почивката Дерменджиев замени Кристиян Малинов с Александър Цветков. Нашите започнаха по-добре второто полувреме и се активираха в атака. Десподов проби добре и центрира към Краев, но топката мина над главата на централния ни нападател. Уелсците отвърнаха с удар от далечна дистанция.

Рави Матондо пропиля най-чистото положение за Уелс 15 минути преди края на срещата. Той получи страхотен пас отдясно и от няколко метра не успя да намери вратата.

В 84-ата минута Уелс поведе в резултата. Неко Уилямс проби по крилото и пусна топката по земя пред вратата ни, а Джонатан Уилямс я засече и прониза Михайлов.

До края националите не успяха да сътворят нищо, с което да избегнат загубата.

България е на последно място в групата с 1 точка, докато Уелс е лидер с 10 точки.