Край на надеждата! Унгария попари мечтите ни за Евро 2020

Изпари се мечтата на България за участие на европейското първенство догодина. Селекцията на Георги Дерменджиев губи с 1:3 от Унгария в полуфинален плейоф за класиране на шампионата на Стария континент.

Унгария ще срещне на 12 ноември Исландия в директен спор за класиране на финалите.

Oрбан откри за гостите още в 17-ата минута, а Калмар удвои в 47-ата. За класическия резултат точен бе Николич в 75-ата минута, а почетното попадение за нашите бе на дебютанта Йомов в 89-ата минута.

Дерменджиев направи няколко промени в титулярния състав в сравнение гостуването на Уелс в Кардиф (0:1) и последното домакинство – 1:1 с Ейре.

Капитаните в последните два двубоя Петър Занев и Георги Костадинов този път са извън сметките на треньора. Вратарят Пламен Илиев, Георги Терзиев и Васил Божиков се завръщат в тима. Последният изведе „трикольорите“ с лентата при отсъствието на капитана Георги Костадинов, който не е напълно възстановен от контузия.

Преминалият в Лудогорец Кирил Десподов и Страхил Попов останаха на пейката, а Сисиньо, Янис Карабельов и Бирсент Карагарен започнаха от първата минута. Атаката поведе Божидар Краев, подпомаган от Тодор Неделев и по крилата от Галин Иванов и Карагарен.