Невиждан срам за шампиона Ливърпул, отнесе цели седем гола от Астън Вила

Астън Вила размаза у дома шампиона Ливърпул със 7:2 в мач от четвъртия кръг на английската Висша лига. За първи път от април 1963 година мърсисайдци допуснаха седем попадения в един мач, като и тогава губят с 2:7, но от Тотнъм.

Ливърпул беше без някои основни играчи и това се отрази на играта – Тиаго Алкантара и Садио Мане са с COVID-19. Малко преди срещата пък се разбра, че Алисон пропуска двубоя поради контузия в рамото.

Неговият заместник Адриан имаше основна вина за първия гол. Испанецът опита да подаде на Джо Гомес, но много неточно. Топката стигна до Джак Грийлиш, а той намери Оли Уоткинс (4), който отбеляза първия си гол във Висшата лига. Комбинацията между двамата доведе и до второто попадение, а голмайсторът отново бе Оли Уоткинс (22).

Мохамед Салах (33) успя да намали за мърсисайдци. Удар на Вайналдум бе блокиран, но топката стигна до египтянина и той бе безпогрешен за 2:1. Радостта на гостите обаче бе твърде кратка тъй като Джон Макгин (35) направи резултата 3:1. Негов удар от дистанция се отклони във Ван Дайк и не остави шансове на Адриан.

Кошмарът за „червените“ продължи, след като Трезеге центрира в наказателното поле, където Оли Уоткинс (39) засече с глава в десния ъгъл и оформи своя хеттрик за 4:1.

Вила не спря с наказателната си акция и след почивката Грийлиш подаде към Рос Баркли (55), който с мощен удар от границата на наказателното поле покачи на 5:1.

След час игра Фирмино комбинира със Мохамед Салах (60), който матира Мартинес за втори път тази вечер и намали на 5:2. И точно когато се очакваше мърсисайдци да тръгнат напред в търсене на още попадения, те инкасираха следващо във вратата си. Уоткинс изведе Джак Грийлиш (66), който се разписа от близка дистанция за 6:2.

Четвърт част преди края шампионите тотално капитулираха. Капитанът Джак Грийлиш (75) отново се разписа, оформяйки крайното 7:2, пращайки топката в долния ляв ъгъл.