Локо (Пловдив) взе дербито с Берое и измести Лудогорец от върха в Първа лига

Локомотив (Пловдив) победи Берое с 3:1 като гост в двубой от осмия кръг на efbet лига.

„Смърфовете“ поведоха в 12-ата минута след удар с глава на Диниш Алмейда. След половин час игра обаче голмайсторът фаулира Алиун Фал и реферът Волен Чинков отсъди дузпа за Берое, превърната в гол от Иван Минчев в 31-ата минута.

През втората част двата тима заложиха на битка и много единоборства в центъра на терена, за да се стигне до 64-ата минута, когато появилият се преди минути Кристиан Илич вкара за 2:1 с глава.

Четвърт час преди края Берое имаше претенции за дузпа след падане на Фуртадо в наказателното поле, а пет по-късно Георги Минчев пропусна да вкара трети гол за Локо, но вратарят на Берое се справи. В последните минути Берое остана с човек по-малко след втори жълт картон на Иван Минчев, а малко след това Локомотив оформи крайното 3:1 с гол от дузпа на Димитър Илиев за фаул на Мезаг срещу Карагерен.

Локомотив вече е лидер с 18 точки – две повече от Лудогорец и мач повече, докато Берое остана на трета позиця с 14. Припомняме, че разградчани няма да играят тази седмица, тъй като двубоят им с Арда беше отложен след бума на коронавирус в лагера на кърджалийци.