Сити и Юнайтед постигнаха лесни победи и са на 1/4-финал за Купата на Лигата

Манчестър Сити спечели категорично с 3:0 при визитата си на Бърнли и без проблеми се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Лигата.

„Гражданите“ доминираха през целия мач и стигнаха до класически успех. Рахийм Стърлинг (35, 49) се разписа по веднъж в двете полувремена. Асистенциите бяха на Бенжамен Менди и Феран Торес (65), който пък оформи крайния резултат след подаване на Стърлинг.

Манчестър Юнайтед също записа класическа победа с 3:0 при гостуването си на Брайтън, за да прескочи третия кръг на надпреварата.

Скот Мактоминей (44) даде аванс на „червените дяволи“ малко преди почивката след пас на Хуан Мата (73), който сам удвои аванса си след подаване на новото попълнение Ван де Беек. Пол Погба (80) пък довърши „чайките“ и фиксира крайния резултат.