Локо (Пловдив) шамароса ЦСКА преди мача на „червените“ срещу Базел

ЦСКА отстъпи с 1:2 като гост на Локомотив (Пд) в мач от седмия кръг на Първа лига, игран на стадион „Локомотив“ в Пловдив.

Първото полувреме започна добре за армейците, които бяха по-дейният отбор на терена и търсиха попадение от самото начало на срещата, но не успяха да се разпишат. Късметът бе на страната на домакините, които откриха резултата в 32-ата минута, когато Салинас центрира отдясно и Юрген Матей си отбеляза неспасяем автогол с глава. Само 6 минути по-късно Момчил Цветанов стреля силно извън наказателното поле и след рикошет в Матей кълбото отново попадна в мрежата на Бусато. По този начин двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за домакините.

Втората част започна с надмоцие на червените, които хвърлиха всички сили в предни позиции, за да обърнат мача. Изключително деен по фланговете беше Жул Кейта, който отново показа класата си. В 59-ата минута Масоеро фаулира Али Соу на границата на наказателното поле. Греъм Кери стреля над вратата при последвалия пряк свободен удар. През второто полувреме за ЦСКА в игра се появиха Енрике Рафаел, Жеферсон  Телес, Ахмед Ахмедов и Георги Йомов, които допълнително засилиха натиска към вратата на Локомотив.  Само няколко минути след смените Тиаго Родригез се разписа с хубав изстрел от фаул и намали на 2:1. От този момент до края на срещата имаше само един отбор на терена, този в червен спортен екип, докато домакините предимно се защитаваха и бавиха времето в очакване на последния съдийски сигнал. До изравнителен гол обаче така и не се стигна и ЦСКА записа първо поражение откакто Стамен Белчев застана начело на тима, отстъпвайки с 1:2 на Локомотив (Пд) като гост.

В следващия кръг от първенството ЦСКА гостува на Етър във Велико Търново, а мачът е насрочен за 4 октомври (неделя) от 15:15 часа. Преди това тимът ни ще играе плейоф за влизане в групите на Лига Европа срещу швейцарския гранд Базел. Срещата ще се състои на 1 октомври (четвъртък) от 21:30 часа българско време на стадион Санкт Якоб Парк в Базел.