Шок за Левски! Закъсалият Ботев (Пловдив) удари „сините“ в Коматево, фенове се млатиха по трибуните

Левски отстъпи с 2:1 на Ботев (Пловдив) при гостуването в Коматево. В 5-ата минута Мите Цикарски получи удобно центриране от Джонатан, но Ивайло Найденов му попречи да играе от добрата позиция, в която се намираше.

Малко след това „сините“ бяха принудени да заменят Радослав Цонев, който се строполи на земята и трябваше да бъде изнесен на носилка като на негово място влезе Тома Даске.

В следващата атака пък Левски не получи дузпа, след като при удар на Паулиньо Виктор Генев игра с ръка в наказателното поле, но съдията Георги Димитров не отсъди 11-метров удар.

В 15-ата минута Атанас Илиев бе изведен в наказателното поле и реализира за 1:0. 6 минути по-късно той удвои след почти идентична ситуация.

Пробив на Бони Цонев в 26-ата минута доведе до събарянето му от Филип Филипов и дузпа за „сините“. Зад топката застана именно Цонев, който с чудесно изпълнение в горния десен ъгъл вкара четвъртия си гол от три мача.

До края на полувремето гостите бяха по-активният отбор като Даске, Насиру и Робърта пропуснаха, а в края на частта играта доста се накъса след серия от доста груби влизания на играчи на Ботев срещу Цонев и Спиерингс.

През втората част двата тима се хвърлиха в здрава битка, но чистите голови положения бяха малко и до промяна в резултата не се стигна.