Фантастичен Гришо прегази италианец на старта в Рим

Григор Димитров победи италианеца Джанлука Магер със 7:5, 6:1 в мач от първия кръг на турнира в Рим и първи помежду им въобще. Във втория кръг Гришо ще срещне победителя от двубоя между Йошихито Нишиока (Япония) и Миомир Кецманович (Сърбия), които играят утре.

Първият сет започна с гейм за гейм, а Григор първи се пропука и позволи да бъде пробит (3:1). Българинът все пак успя да се съвземе бързо и навакса изоставането си (3:2). Димитров пропусна чудесна възможност да поведе с 5:3, а при 5:5 Магер също не успя да се възползва от брейкпойнт, за да може Гришо да запише втория си пробив при 6:5 в своя полза и да приключи сета с крайното 7:5.

Вторият сет се разви изцяло в полза на Григор Димитров, който проби италианския си съперник на нула за във втория гейм (2:0). Малко след това направи 4:0 с пореден пробив, а след 25 минути на корта водеше с 5:0. Италианецът все пак записа почетен гейм при свой сервис (5:1), но Гришо сложи точка на спора за крайното 6:1.

Григор Димитров ще играе и на двойки в Рим в тандем с Даниел Еванс. Техни съперници в първи кръг ще бъдат аржентинците Максимо Гонсалес и Диего Шварцман.