Жалко! Цвети отпадна на US Open след драма срещу Серина

Цветана Пиронкова загуби от спечелилата 23 титли от Големия шлем Серина Уилямс с 6:4, 3:6, 2:6 и отпадна на 1/4-финалите на US Open. Завърналата се в професионалния тенис след тригодишно отсъствие българка се бори здравата при първото си достигане до тази фаза на надпреварата в Ню Йорк, но допусна обрат и падна от американката за пети път. Въпреки това напето момиче спечели сърцата на цяла България.

Двете взимаха своите подавания в началото на първия сет, а в петия гейм Цвети проби Уилямс и след това затвърди пробива си за 4:2. В деветия гейм Пиронкова на два пъти имаше шанс за нов пробив и затваряне на сета, но Серина се измъкна и намали на 5:4. На своето подаване обаче Цвети си извоюва нови две възможности за спечелване на частта и успя още при първата успя да затвори сета при 6:4.

В началото на втория сет българката проби сервиса на американката, която веднага отвърна на удара и на свой ред спечели подаването на Пиронкова за 1:1. След това те печелеха своите подавания до осмия гейм, в който Серина Уилямс направи нов пробив, а след това го затвърди и с ас №16 в срещата взе сета с 6:3 в своя полза.

В решителния трети сет Уилямс проби Цвети още в първия гейм, продължил цели 16 минути, а след това не допусна грешка до края на сета. Американката взе подаването на Пиронкова още веднъж и с гейм на нула затвори сета и мача при 6:2 в своя полза.

Българката написа своята приказка в турнира, преодолявайки Людмила Самсонова, Гарбине Мугуруса, Дона Векич и Ализе Корне.

На 1/2-финалите Уилямс ще срещне победителката от последния 1/4-финал при жените между Виктория Азаренка от Беларус и Елизе Мертенс от Белгия.