Много жалко! Късна драма донесе загуба на България срещу Уелс

България загуби с 0:1 като гост на Уелс във втора среща от група 4 на лига „Б“ от Лигата на нациите.

Нашите са дисциплинирани и опитват да пресират съперника, но засега не могат да се похвалят само с един по-опасен удар на Галин Иванов към уелската врата и още едно, в което Кристиян Димитров имаше претенции за дузпа. Уелсците пък се отчетоха само с един удар от фаул на Бейл и неточен шут на Брукс при грешка на Кристиян Димитров в края на първата част.

През втората нашите се отчетоха с удар с глава на Карабельов, а домакините удариха греда четвърт час преди края след удар на Брукс.

В първата си среща от Лигата на нациите преди дни нашите допуснаха хикс след късно изравняване (1:1) срещу Ейре, докато уелсците стартираха с победа 1:0 като гост на Финландия. България и Уелс си размениха победи с 1:0 в последните две евроквалификации, а в исторически план балансът е 4 победи за нашите, 1 равенство, 3 победи за британците при голова разлика 8:4 за България.