Григор си го върна тъпкано на американец и го прегази на старта на US Open

Най-добрият български тенисист Григор Димитров сгази американеца Томи Пол за успеха с 6:4, 6:3, 6:1 в мач от първия кръг на US Open. Успехът на хасковлията дойде след един час и 53 минути на корта.

Така Гришо, който е поставен поставен под №14 в основната схемата, взе сладък реванш срещу американеца заради загубата във втория кръг на Откритото първенство на Австралия през януари. Тогава Димитров падна от Пол в петсетова драма

Във втория кръг хасковлията ще играе срещу Мартон Фучович, който победи Уго Делиен от Боливия с 6:3, 6:3, 6:1. Димитров има повод да търси реванш и от унгареца, от когото загуби само преди седмица в Ню Йорк.

Това беше и първи мач между двамата в турнири на АТР. Ако Гришо достигне до третия кръг на US Open, там ще го очаква някой измежду Франсис Тиафо, Андрeас Сепи, Джон Милман и Николас Басилашвили. В четвърти кръг пък е възможен двубой със световния №5 Даниил Медведев.

Миналата година Димитров направи най-доброто си класиране на US Open с достигане до полуфиналите на надпреварата, където загуби от именно от Медведев.