Първите изненади на US Open вече са факт: Шварцман и Лайович изхвърчаха още на старта

Първият ден на US Open донесе и първите големи изненади на турнира. Двама от поставените в мъжката схема вече са аут от надпреварата.

Поставеният под №9 Диего Шварцман допусна пълен обрат от 2:0 до 2:3 срещу великобританеца Камерън Нори и отстъпи с 6:3, 6:4, 2:6, 1:6, 5:7 след точно 3 часа и 59 минути битка. Шварцман, който е №13 в световната ранглиста, имаше своите шансове в петия сет и дори пропусна два мачбола. В крайна сметка световния №76 успя да запише победата след 7:5 в петата, решителна, част.

Поставеният под №18 Душан Лайович отстъпи на беларусина Егор Герасимов с 1:6, 6:4, 4:6, 4:6. В първия сет Герасимов игра отлично и след два пробива аванс не остави особени шансове на сърбина. Втория сет също започна с пробив за световния №72, но Лайович го върна при 4:4, а след това с нов пробив за 6:4 изравни резултата. В третия и четвъртия сет Герасимов направи по само един-единствен пробив и спечели срещата, с което отстрани сърбина.

В следващия кръг Егор Герасимов ще срещне Джордан Томпсън, който победи Стефано Травиля с 6:3, 6:4, 4:6, 6:2. Борна Чорич стартира с изразителна трисетова победа. Той надделя над испанеца Пабло Андухар след 7:5, 6:3, 6:1