Арда победи Ботев (Пловдив) след голяма драма и много обрати

Арда постигна много драматична победа с 3:2 при домакинството на Ботев Пловдив от четвъртия кръг на efbet Лига. Домакините на два пъти изоставаха в резултата след голове на Атанас Илиев, но и в двата случая успяха да се върнат след попадения на Иван Коконов. Победата за Арда донесе Спас Делев. Ботев Пловдив завърши мача с човек по-малко, след като Джонатан Перейра получи втори жълт картон и респективно червен в 86-ата минута.

Старши треньорът на Ботев Пловдив Ферарио Спасов имаше много сериозни проблеми в течение на мача, тъй като трима от неговите играчи получиха контузии. Още през първото полувреме вратарят Янко Георгиев и защитникът Маркиньос Педросо получиха контузии и бяха заменени принудително, а към края на срещата контузия получи и голмайсторът на „канарчетата“ Атанас Илиев.

Ботев Пловдив поведе рано-рано в резултата. Не бяха изминали 14 секунди от началото на срещата, когато Атанас Илиев се възползва от подарък от Милен Стоев и вкара топката във вратата на Васил Симеонов. Стоев се опита да върне топката към вратаря, но подаде много леко, а Илиев бе достатъчно съобразителен, за да се възползва от тази неточност в играта на защитника на домакините, след което вкара топката в мрежата на Симеонов. Това е трето попадение за Атанас Илиев от началото на сезона.

Ботев Пловдив пропусна отлична възможност да вкара втори гол в 7-ата минута. Крис Добрев се измъкна от защитата на Арда и излезе сам срещу Васил Симеонов, но ударът му бе отразен от вратаря на домакините.

Емил Мартинов пусна дълъг извеждащ пас към Иван Коконов в 21-ата минута. Станислав Работов не игра добре с топката и тя премина зад гърба му. Иван Коконов можеше да се възползва от тази грешка на младия защитник на Ботев, но се забави и това позволи на Работов да поправи първоначалната си грешка и да изчисти топката чисто от краката на нападателя на Арда. Коконов падна в наказателното поле на Ботев след единоборството с Работов и имаше претенции за дузпа, но категорично те не бяха основателни и Георги Кабаков подмина ситуацията.

Светослав Ковачев стреля от около 20 метра, но неточно встрани от десния стълб на вратата на Янко Георгиев.

Арда успя да изравни резултата в 29-ата минута. Спас Делев получи добър пас в наказателното поле на Ботев и надигра Работов, след което стреля, но ударът му бе спасен от Янко Георгиев. След това Иван Коконов се измъкна от Иван Бандаловски и при добавката вкара отблизо в опразнената врата.

Янко Георгиев се опита да спре добавката на Иван Коконов, но двамата се сблъскаха и вратарят на Ботев Пловдив получи контузия, която му попречи да продължи участието си в мача. Георгиев получи медицинска помощ, но в крайна сметка бе сменен в 34-ата минута от Георги Аргилашки.

Маркиньос Педросо получи мускулна травма в 43-ата минута и бе заменен принудително от Мите Цикарски.

Ботев Пловдив възстанови аванса си в мача в шестата минута на добавеното време на първата част. Мите Цикарски центрира в наказателното поле на Арда, където Атанас Илиев надскочи Петко Ганев и прати неспасяемо топката в горния десен ъгъл на вратата на Васил Симеонов.

Матеус Леони центрира в наказателното поле на Ботев в 48-ата минута, топката тупна на терена, след което се удари в лявата ръка на Мите Цикарски. Домакините имаха претенции за дузпа, но съдията подмина ситуацията.

Светослав Ковачев отправи удар от разстояние в 52-ата минута, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Георги Аргилашки.

Ботев Пловдив организира опасна контраатака в 57-ата минута. Джонатан Перейра бе изведен сам срещу Васил Симеонов, но ударът му бе слаб и вратарят на Арда го отрази. След това Атанас Илиев можеше да вкара в опразнената врата, но ударът му беше много неточен в аут.

Тодор Неделев се опита да прехвърли вратаря на Арда от границата на наказателното поле в 63-ата минута, но Васил Симеонов се намеси и успя да избие в корнер.

Спас Делев центрира от фаул в наказателното поле на Ботев в 66-ата минута, където се получи разбъркване, топката се удари в тялото на Петко Ганев и се насочи към вратата на гостите, но Георги Аргилашки се намеси решаващо и спаси.

Съдията Георги Кабаков свири дузпа в полза на Арда в 69-ата минута. Деян Лозев центрира в наказателното поле на Ботев, където топката бе посрещната от Славчо Шоколаров. Топката рикошира от крака на Шоколаров в широко разперената му ръка и Кабаков прецени, че има основание да посочи бялата точка.

Иван Коконов изпълни наказателния удар в 70-ата минута и стреля в десния ъгъл, Аргилашки хвана ъгъла и спаси. След това при добавката Коконов вече не пропусна и вкара за 2:2.

Иван Тилев отправи далечен удар в 72-ата минута, но Георги Аргилашки се намеси сигурно и спаси.

Атанас Илиев получи контузия и бе сменен в 78-ата минута от Иван Василев.

Много опасен диагонален удар на Спас Делев в 81-ата минута, след което Аргилашки се намеси и изби в корнер.

Арда направи пълен обрат в мача в 85-ата минута. Деян Лозев центрира в наказателното поле на Ботев, където Спас Делев с много акробатичен удар от въздуха вкара топката във вратата на Георги Аргилашки за 3:2.

Ботев Пловдив остана с човек по-малко на терена в 86-ата минута, когато Матеус Леони се спречка с Джонатан Перейра и го провокира. Съдията Георги Кабаков показа по един жълт картон на двамата играчи и съответно това бе втори за Перейра, който бе изгонен с червен картон.

След тази победа Арда остава без загуба от началото на сезона и събра 8 точки, колкото имат Берое и Царско село, а Ботев Пловдив претърпя второ поражение и е с 4 точки. Ботев Пловдив продължава да няма победа срещу Арда в efbet Лига. Двата отбора са се изправяли четири пъти един срещу друг, като Арда има 2 победи, а 2 мача са завършвали наравно.

В следващия кръг Арда гостува на Ботев Враца, а Ботев Пловдив е домакин на Царско село.