Лудогорец е аут от Шампионската лига след здрава съдийска тесла и загуба от Мидтиланд

Българският шампион Лудогорец загуби от датския Мидтиланд с 0:1 в среща от втория квалификационен кръг на Шампионската лига и отпадна от най-престижната европейска клубна надпревара, но продължава в Лига Европа. Титуляр в състава на гостите бе българският национал Божидар Краев, заменен след почивката от Жуниор Брумадо (68), който реализира победния гол за датчаните. В 64-ата минута украинският рефер Денис Шурман ощети „орлите“ и не посмя да отсъди дузпа за игра с ръка на Паулиньо в наказателното поле при удар на Каули към вратата.

Гостите доминираха през първата част и имаха по-добрите положения за гол, но нито те, нито „орлите“ успяха да реализират попадение и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Датският тим започна с агресивна преса и в 6-ата минута Божидар Краев получи жълт картон след опит за задна ножица в наказателното поле, при което фаулира Драгош Григоре. Две минути след това Мидтиланд получи страхотен шанс да поведе. Алекс Сантана сбърка при изнасянето на топката на границата на пеналта. Андерс Драйер подаде за Ерик Святченко. Капитанът на гостите отправи силен диагонален удар, но Ренан изби в корнер.

Краев и компания продължиха да имат инициативата и в 23-ата минута Драйер финтира Недялков, след което върна назад в наказателното поле към Авер Мабил, който от точката на дузпата шутира с десния си крак, но неточно на сантиметри покрай вратата. Секунди по-късно Краев не успя да накаже засуетяване в наказателното поле от защитниците на Лудогорец и в крайна сметка Григоре изчисти в корнер. Десетина минути след това Ренан направи ново спасяване. Драйер комбинира с Мабил, който видя Сори Каба и направи двойно подаване с него, след което шутира с десния крак, но Ренан хвана топката.

В края на полувремето Лудогорец се активизира и в 36-ата минута Каули Оливейра центрира в наказателното поле на „вълците“ към Козмин Моци. Румънецът засече с глава, но отправи доста неточен удар. Малко по-късно Анисе опита центриране отдясно към Кешеру и румънецът засече с глава, но Шолц с тяло блокира удара му.

И в началото на втората част „вълците“ пресираха мощно, а в 48-ата минута Мабил отправи силен удар, но над вратата. Три минути след това Ренан излезе неразчетено и се стигна до удар на Каба с глава, но топката отново не намери целта. В 54-ата минута Краев навлезе в наказателното поле и отправи параболичен удар покрай вратата.

В 64-ата минута Лудогорец стигна до най-чистото си положение в мача до момента, но съдията Денис Шурман ощети българския шампион. Гостите сбъркаха при изнасянето на топката и Каули нанесе силен удар. Топката срещна ръката на Паулиньо и последва удар с глава на Чибота, който бе избит от голлинията. Главният съдия имаше всички основания да покаже бялата точка в тази ситуация, но не посмя да го направи.

Четири минути по-късно Ренан изби след центриране от корнер, а защитниците не се намесиха добре. Каюст с глава свали топката за Жуниор Брумадо, който я прати във вратата през краката на Ренан за 0:1. В 83-ата Драйер можеше да удвои преднината на своя тим, след като остана сам срещу Ренан, но вратарят на Лудогорец с изби топката с крака.

В 89-ата минута реферът от Украйна отсъди игра с ръка на бранител на Мидтиланд, но тя бе извън наказателното поле, точно на границата. Каули шутира силно с десния крак от прекия свободен удар, но вратарят Хансен боксира. До края на мача Лудогорец се опита да натисне, но нямаше късмет да стигне до изравнителен гол.

Така българският първенец отпадна от Шампионската лига, но ще продължи участието във втората по сила европейска клубна надпревара – Лига Европа.