Локо (Пловдив) продължава напред в Лига Европа след труден успех в Черна гора

Локомотив (Пловдив) отстрани черногорския Искра (Даниловград) след победа с 1:0 като гост в двубой от първия предварителен кръг на Лига Европа.

Мачът в Подгорица започна с атаки от самото начало и в 4-ата минута Момчил Цветанов пропусна добра възможност.

Локомотив можеше да поведе в 34-ата минута, но ударът на Алмейда с глава премина над вратата. Домакините затрудниха Луков със силен удар на Йованович в края на полувремето, но стражът на „смърфовете“ се справи.

Около 69-ата минута черногорците пропуснаха две чисти положения, като първо Петрович не успя да засече топката в опразнената врата, а след него Аджович тества реакциите на Луков.

Четвърт час преди края Локомотив получи дузпа за фаул срещу Илич, а Димитър Илиев откри с хладнокръвен удар за 1:0. До края Искра опита натиск, а пловдивчани отвърнаха с контраатаки и в крайна сметка задържаха аванса си.