Фамозен ПСЖ разби Лайпциг и е на финал в Шампионската лига

Отборът на Пари Сен Жермен не остави никакви шансове на РБ Лайпциг в първия полуфинал на Шампионската лига, побеждавайки германския тим с категоричното 3:0. Попаденията за състава на Томас Тухел бяха отбелязани от Маркиньос, Анхел Ди Мария и Хуан Бернат, докато „биковете“ така и не успяха истински да се противопоставят на класата и интезитета на парижани.

В 8-та минута символичните гости бяха близо до откриващ гол. В 8-та минута, след постепенна атака, Неймар получи топката в наказателното поле, обърна се и стреля в горната греда на вратата на Петър Гулачи.

Все пак логичното се случи момчетата на Томас Тухел успяха да нанесат първият удар. В 13-та минута Анхел Ди Мария застана зад топката при изпълнение на пряк свободен удар отляво на вратата на Лайпциг. Топката беше засечена на първата греда, където Маркиньос се извиси най-високо и  разстреля унгарския страж Гулачи.

Френският хегемон продължи да бъде отявлено по-добрия отбор на терен и в 35-та минута бразилската суперзвезда Неймар отново беше близо до попадение. Той получи топката извън наказателното поле и със силен изстрел разтресе града на вратата на „биковете“ за втори път в срещата.

В 42-та минута воденият от Тухел тим нанесе огромен втори удар точно преди почивката. След груба грешка на вратаря Гулачи и бранителите на Лайпциг при изнасянето на топката Анхел Ди Мария беше намерен малко слчуайно в наказателното поле и от точката на дузпата нямаше как да сбърка за 2:0.

В началото на втората част момчетата на Юлиян Нагелсман започнаха далеч по-активно, като в първите 10 минути парижани трудно изнасяха топката под интензивната преса на германския тим. Това напрежение обаче донесе само няколко разбърквания и един неточен удар на Марсел Забицер от над 25 метра.

В 56-та минута интригата в двубоя беше прекършена окончателно. При първата по-добра атака на ПСЖ за втората част, след сериозно разбъркване, Нордин Мукиеле се подхлъзна до аутлинията. От това се възползва Анхел Ди Мария, който пласира перфектно центриране на главата на Хуан Бернат, който не пропусна от няколко метра за 3:0.

В 70-та минута символичните гости бяха близо до 4-то попадение. Анхел Ди Мария отново беше оставен с твърде много пространство, да центрира отдясно. Неговото подаване попадна на главата на Килиан Мбапе, чийто удар обаче беше слаб и неточен от изгодна позиция.

Само две минути по-късно Килиан Мбапе излезе на чиста позиция срещу Петър Гулачи, но ударът му попадна право в обесга на вратаря, за да бъде разочарован отново французинът.

В 76-та минута минута германският тим успя да сътвори хубава атака с над 20 паса, за да може да бъде завършена от удара отдалеч на левия бек Анхелиньо, който обаче беше париран от Серхио Рико.

Четири минути по-късно двата тима си размениха по още едно огромно положение. На два пъти играчи на ПСЖ тестваха рефлекса отдалеч на Петър  Гулачи, преди Патрик Шик да види топовният си изстрел да рикошира в гърба на съотборник.

До края на срещата нови попадения не паднаха, с което хегемонът на френския футбол си осигури първи финал в Шампионската лига в своята история, където ще чака победителя от втория полуфинал между Байерн Мюнхен и Лион.