Разгром! Ибра и Милан не се церемониха изобщо със Сампдория

Милан записа нова победа в Серия „А“, като този път се наложи с 4:1 като гост на Сампдория на „Луиджи Ферарис“. Срещата беше от предпоследния кръг на първенството в Италия, където шампион отново е Ювентус.

Неостаряващият Златан Ибрахимович блесна с два гола. 38-годишният швед откри резултата в четвъртата минута. През второто полувреме Хакан Чалханоглу (в 52-ата) и отново Ибра (в 58-ата) направиха резултата класически за тима, воден от треньора Стефано Пиоли.

Кристофър Аскилдсен намали за домакините в 87-ата минута, а Рафаел Леао оформи крайното 4:1 за „росонерите“ във втората минута на добавеното време.

Winbet – най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Милан не познава вкуса на загубата вече в 11 поредни двубоя. След изразителната победа над Сампдория „росонерите“ събраха 63 точки и заемат шестото място. В последния кръг Милан е домакин на Каляри, докато Сампдория (на 15-ата позиция) гостува на изпадналия в Серия „Б“ Бреша, който тази вечер загуби с 0:2 от Лацио.

Точни за „орлите“ от Рим бяха Хоакин Корея в 17-ата минута и Чиро Имобиле в 82-ата. Така тимът на Симоне Индзаги събра 78 точки и второто място в крайното класиране на Серия „А“ ще бъде решено в последния кръг. Интер, Лацио и Аталанта ще влязат в битка за сребърните медали, като към този момент „нерадзурите“ са с точка преднина пред останалите два тима.

В последната си среща „орлите“ от Рим ще гостуват на Наполи, докато Интер и Аталанта ще влязат в пряк спор в Бергамо.