Коронасяха Ливърпул за шампион, „червените“ биха Челси в голово шоу

Ливърпул победи Челси с 5:3 в последен мач от предпоследния кръг на английската Висша лига и даде начало на празненствата за първата титла на тима от 30 години насам и общо 19-а в историята за клуба.

„Червените“ започнаха срещата с настроение и Наби Кейта отри резултата (1:0) с топовен удар от границата на наказателното поле. Десет минути по-късно „сините“ от Лондон отвърнаха на удара и Мейсън Маунт отбеляза гол, който обаче беше отменен заради засада.

Ливърпул продължи да напада и до края а полувремето направи преднината си класическа с попадения на Трент Александър-Арнолд в 38-ата от пряк свободен удар (2:0) и на Жоржиньо Вайналдум в 44-ата с удар отблизо (3:0).

Челси все пак успя да върне едно попадение преди почивката с гол на Жиру в продължението, след като французинът добута топката в мрежата след спасяване на Алисон (3:1).

Ливърпул продължи да търси голове и след почивката, кат Салах се размина с попадение в 50-ата минута, но пет по-късно Роберто Фрмино засече центриране с глава за 4:1. След само още пет минути феновете на „Анфилд“ видяха още един гол, но във вратата на домакините. Тами Абрахам получи пас на метри от вратата и прати топката в мрежата за 4:2 след час игра.

Няколко минути по-късно Пулишич пропусна да намали до гол аванса на Ливърпул, но ударът му след контраатака мина встрани от вратата. Американецът все пак стигна до гол за 4:3 четвърт час преди края, като показа спокойствие, спря си топката на гърди, обърна се и разстреля Алисон от около 10 метра. Алекс Окслейд-Чембърлейн сложи точка на спора с гол за 5:3 в 84-ата минута след контраатака, приключила за едва 15 секунди.

Мачът на „Анфилд“ се игра без публика заради пандемията от коронавирус, но това не попречи на стотици „червени“ фенове да се съберат около стадиона и да празнуват шампионския трофей с пиротехника и песни.