Велик Роналдо вкара два на Лацио и доближи Юве до титлата

Ювентус надви у дома Лацио с 2:1 в дербито на 34-ия кръг в италианската Серия „А“ и направи нова крачка към защита на титлата си. Кристиано Роналдо (51-дузпа, 53) вкара и двата гола за „бианконерите“, които дръпнаха с 8 точки аванс на върха.

Аржентинският нападате на домакините Гонсало Игуаин получи мускулна травма на загрявката и беше заменен в последната минута от сънародника си Пауло Дибала.

През първата част двата тима по веднъж нацелиха греда. Първо Алекс Сандро от „бианконерите“ нямаше късмет, а в края на полувремето и Чиро Имобиле от „орлите“ прати топката в страничната греда.

След почивката в 48-ата минута Бастош игра с ръка след удар на Кристиано Роналдо, като ситуацията беше прегледана чрез ВАР, тъй като имаше съмнения дали това е станало в наказателното поле или извън него.

В крайна сметка реферът Даниеле Орсато посочи бялата точка и Кристиано Роналдо (51-дузпа) даде преднина на „старата госпожа“ с юбилейния си гол №50 в елита на Италия. Само две минути по-късно португалецът удвои аванса на домакините, пращайки топката в опразнената врата след светкавична контраатака, в чиято основа беше Пауло Дибала.

До края на мача Роналдо на два пъти имаше възможност да оформи хеттрик, но първо се размина с топката, а след това прати топката в напречната греда.

Лацио също получи 11-метров наказателен удар и Чиро Имобиле (83-дузпа) оформи крайния резултат с точно изпълнение от бялата точка.

След успеха си Ювентус е на върха с 80 точки и 8 повече от Интер четири кръга преди края. Лацио бе втори на точка зад „старата госпожа“ преди възобновяването на първенството след прекъсването заради коронавируса, но сега е четвърти с 69 точки.