Монтана смачка Дунав и ще играе в елита

Монтана разби Дунав с 4:1 на стадион „Славия“ в първия бараж за място в efbet Лига и се завърна в елита на българския футбол. Тимът от Русе пък изпада във Втора лига след четиригодишно присъствие в първото ниво на родния футбол.

Първото сериозно положение за гол дойде в 14-ата минута, когато след центриране на Юлиан Ненов вратарят Марин Орлинов пресече топката, но тя попадна на крака на Ивайло Лазаров, който обаче не успя да я насочи във вратата. Стражът на Монтана се върна и се намеси решително.

Монтана поведе в 28-ата минута, когато при центриране на Тони Тасев от пряк свободен удар Владимир Айтов засече с глава топката във вратата на Макенджиев за 0:1. Първоначално попадението бе отменено заради засада на Стефан Цонков, който не игра с топката, но след консултация между страничния и главния съдия голът правилно бе зачетен.

В 43-ата минута Монтана удвои преднината си, след като Николай Цветков изведе Тони Тасев, който не сгреши сам срещу вратаря Благой Макенджиев и го преодоля за 0:2.

След почивката в 69-ата минута резултатът вече бе 0:3. Николай Минков получи топката в половината на Дунав и след като напредна към наказателното поле с прецизен шут не остави шансове на Макенджиев.

В 82-ата минута Атанас Илиев засече с глава центриране на Валери Христов за 0:4, а в 86-ата минута Фернандо Кавалканте реализира красив почетен гол за Дунав след центриране от корнер на Юлиан Ненов, оформяйки крайния резултат.

Така Монтана се завърна в елита на българския футбол, а Дунав изпадна от efbet Лига и през следващия сезон ще се състезава във Втора лига.