Реал (Мадрид) е новият шампион на Испания, вдигна рекордна 34-а титла

Реал (Мадрид) надви у дома Виляреал с 2:1 в мач от предпоследния 37-и кръг на испанската Ла Лига и след десетата си поредна победа спечели шампионската титла за рекорден 34-и път.

Футболистите на Зинедин Зидан доминираха в мача, а Карим Бензема (29, 77-дузпа) вкара и двата гола за „кралския“ клуб, като има вече 21 попадения този сезон кръг преди края.

За първия гол на французина асистенцията бе дело на Лука Модрич, а при втория дузпата бе пребита, след като в първия момент тя бе изпълнена от Серхио Рамос. Капитанът на „белия балет“ само чукна топката за връхлитащия от задна позиция Бензема, но съдията прецени, че играчи са навлезли в наказателното поле предварително и затова даде сигнал за пребиване. До края на мача „жълтата подводница“ върна един гол чрез Висенте Ибора (83) с глава след центриране на Марио Гаспар.

В добавеното време домакините потрепериха, а Ибора изтърва страхотна възможност да изравни. Гол на Марко Асенсио в петата минута от добавеното време не бе зачетен след намесата на ВАР заради игра с ръка на Бензема при атаката.

По същото време Барселона сензационно загуби от Осасуна с 1:2 на „Камп Ноу“. Гостите от Памплона поведоха през първата част чрез Хосе Арнайс (15) след пас на Еступинян, а след почивката Лионел Меси (62) изравни от пряк свободен удар с 23-ия си гол за сезона.

Попадение на Луис Суарес пък не бе зачетено заради засада на уругваеца, а в 77-ата минута резервата Енрик Калего от гостите бе изгонен с директен червен картон. С човек по-малко на терена Осасуна шокира каталунците в добавеното време, когато Роберто Торес (90+4) донесе трите точки за памплонци.

След тези резултати Реал (Мадрид) има 86 точки и е недостижим на върха кръг преди края, а Барселона остава на втора позиция със 79 пункта. Виляреал е пети с 57 точки, докато Осасуна остана на 11-а позиция с 51.