Гол, асистенция и контузия за Гълъбинов в Италия

Българският нападател Андрей Гълъбинов блесна с гол и асистенция в Италия. Таранът и съотборниците му в Специя отвяха с 5:1 Козенца в мач от 33-ия кръг на Серия „Б“.

Гълъбинов откри резултата в шестата минута, а в 20-ата асистира на Гуаси за 2:0. В 27-ата обаче българинът напусна принудително терена заради контузия.

31-годишният Гълъбинов, който демонстрира отлична форма напоследък, има 5 попадения на сметката си след подновяването на първенството преди няколко седмици.

В класирането Специя е четвърти с 53 точки, само с 2 по-малко от третия Порденоне. Вторият Кротоне има 58, а убедителен лидер със 77 точки е Беневенто.