Голямо шоу на „Герена“: Славия обърна Левски след драма

Славия постигна втора поредна победа с 2:1 над Левски при гостуване на „Герена“.

В столичното дерби от 29-ия кръг на efbet Лига „белите“ съумяха да постигнат обрат и отново да унижат „сините“.

Припомняме, че и на 1 март Славия наказа Левски на собствения му стадион с 2:1, като тогава и двете попадения вкара Ивайло Димитров. Косъма се разписа и днес – за 1:1 в 65-ата минута, след като Станислав Иванов беше дал преднина на „сините“ в 16-ата.

Победното попадение за Славия реализира продаденият преди дни на Манчестър Сити Филип Кръстев. Големият талант блесна с отличен рейд в 85-ата минута за крайното 1:2.

Най-добрият съдия на Франция и един от топ арбитрите на ФИФА Клеман Тюрпен ръководи срещата между Левски и Славия.

Асистираха му сънародниците му Никола Дано и Сирил Грингор. Съдийската бригада беше и на мач в Гърция преди дни. Тюрпен ръководи АЕК – Олимпиакос (1:2) на 28 юни (неделя).