Пловдив ликува отново с купата, Локо разплака ЦСКА

Локомотив (Пловдив) сътвори нещо рядко срещано за отбор, който не е смятан за гранд у нас и спечели за втора поредна година Купата на България!

„Смърфовете“ победиха ЦСКА с 5:3 след дузпи, след като в редовното време и двете продължения от по 15 минути двата тима не си вкараха голове.

В редовното време и двата отбора имаха по няколко ситуации за попадение.

По-чистите шансове бяха за ЦСКА, но с отличните си изяви Мартин Луков отчая „армейците“.

Преди почивката стражът на Локомотив не позволи на Тиаго Родригес и Петър Занев да му вкарат, а през втората част действа хладнокръвно и при положение, при което Енрике Рафаел успя да засече топката с глава между двама играчи на „черно-белите“.

В 83-ата Луков отново не се пропука, като този път изби силен изстрел на Тиаго Родригес. За Локомотив пък няколко възможности пропусна Анте Аралица.