Берое победи Арда след гол на Камбуров

Берое победи Арда с минималното 1:0 в последната контрола на двата отбора преди подновяването на сезона в Първа лига.

Голмайсторът в Стара Загора бе познат – Мартин Камбуров, който развали дебюта на Николай Киров начело на гостите от Кърджали

Опитният нападател реализира още в 17-ата минута, когато бе над всички в наказателното поле и засече с глава центриране отдясно.

В 22-ата минута той отново можеше да се разпише, този път с шут от средна дистанция, но Иван Караджов спаси.

В 37-ата пък съотборникът му Иван Коконов вкара за Арда, но то бе отменено заради засада, а две минути преди почивката Караджов отново показа завиден рефлекс, за да отрази удар отблизо с глава на Алиун Фал.

Така първото полувреме приключи при резултат 1:0 в полза на старозагорци.

Втората част започна вяло, по подобие на първата, като чак в 76-ата минута Ибрахима Конте стреля по диагонала след самостоятелен рейд, ала встрани от целта.

В заключителната част на спаринга Арда се опита да изравни, но пропусна няколко изгодни положения.
Първо удар от границата на пеналта не намери целта, после нямаше кой да засече от непосредствена близост, а след това и опит за атрактивно изпълнение несполучи.

Така в крайна сметка Берое загря с победа за подновяването на сезона в Първа лига, който бе прекъснат заради пандемията и ще се поднови след по-малко от седмица.

Идния уикенд Арда гостува на Дунав в събота от 17:00 часа, докато Берое приема Черно море в неделя от 20:30.