С iOS 27, iPhone вече има възможността да възстановява настройките, без да е необходимо да се свързва с компютър. Това беше подчертано от индустриалното издание MacRumors.
Авторите на портала отбелязаха, че новата функция е въведена в iOS 27, обявена в началото на юни. Тази опция ви позволява да стартирате телефона си на Apple, без да зареждате операционната система (ОС) за настройка, диагностика или възстановяване. Тази функция е подобна на подобна функция, която се намира на Mac компютрите.
Достъпът до тази секретна функция се осъществява чрез изключване на iPhone и след това натискане и задържане на страничния бутон. Експертите обясниха, че е необходимо да продължите да задържате бутона за няколко секунди, докато на екрана се появи ново меню за възстановяване.
Когато тази функция е активирана, ще се отвори меню „Помощник за възстановяване“, заедно с опции за актуализация на софтуера, диагностичен режим и режим на възстановяване. Потребителите също ще могат да изтриват съдържание и всички настройки от телефона.
„Тази нова функция означава, че някои диагностики и поправки на грешки, които преди изискваха свързване на iPhone или iPad с компютър, вече могат да се извършват независимо на самото устройство“, обясниха журналистите.

