Site icon Novapress – Директните новини Днес

ЦСКА се справи с Ботев (Враца), но даде сериозни жертви

ЦСКА се наложи над Ботев Враца с 2:0 на Националния стадион „Васил Левски“ в мач от 13-ия кръг в efbet Лига. Годуин Коялипу даде аванс на „армейците“ с попаднието си в 42-рата минута, а Матиас Фаетон удвои преднината на своя тим с попадението си в 80-ата минута. Лошата новина за Александър Томаш и щабът му са трите жертви, които ЦСКА даде в лицето на Густаво Бусато, Джейсън Локило и Мика Пинто, които получиха контузии по време на срещата.

„Армейците“, които сложиха край на негативната серия от три мача без успех, събраха 13 точки в актива си, като тимът се изкачи до 11-о място с 13 точки. Ботев Враца, който вече в седми двубой не познава вкуса на успеха, остава 15-и с 9 точки.

Браян Переа изведе Даниил Кондраков зад гърба на отбраната на ЦСКА още във втората минута на срещата. В опита си да отправи изстрел към вратата, украинският футболист удари с коляното си вратаря на „армейците“ Густаво Бусато. Страничният съдия вдигна флага си за засада. Бразилецът мигновено получи помощ от медицинския щаб на ЦСКА, но заради удара в главата се наложи да бъде принудително заменен от Иван Дюлгеров.

Джеймс Ето’о стреля директно от пряк  свободен удар в 12-ата минута. Топката рикошира в стената, след което Годуин Коялипу отправи удар, който обаче бе отразен от Федерико Бариос, а след това футболист на Ботев Враца успя да изчисти.

Станислав Шопов отправи удар от средна дистанция в 17-ата минута. Федерико Бариос обаче внимаваше и успя да се намеси рутинно.

В 23-ата минута Джонатан Линдсет центрира в наказателното поле на Ботев Враца, където Коялипу бе забравен от бранителите на гостите и отправи ударс глава от чиста позиция, но не съумя да намери очертанията на вратата.

Старши треньорът на ЦСКА Александър Томаш направи втора принудителна смяна в 30-ата минута, когато Иван Турицов замени Джейсън Локило, който получи травма и не успя да продължи участието си в срещата.

Матиас Фаетон проби по лявото крило в 40-ата минута и сви топката за Джонатан Линдсет, който отправи удар от близко разстояние, който обаче бе блокиран от бранител на Ботев Враца.

ЦСКА успя да пречупи Ботев Враца в 42-рата минута, когато Иван Турицов изведе Станислав Шопов отдясно. Халфът на „червените“ центрира около точката за изпълнение на дузпа,  където Годуин Коялипу се извиси над всички и с удар с глава изпрати топката към долния десен ъгъл на вратата на Фадерико Бариос, поразявайки целта.

В първата минута от добавеното време на първото полувреме „армейците“ пропуснаха златна възможност да излязат напред в резултата. Матиас Фаетон напредна по лявото крило на нападението и със силно подаване остави Коялипу срещу опразнената врата. Нападателят на ЦСКА обаче направи огромен пропуск, след като не направи добър контакт с топката и я изпрати над вратата.

В четвъртата минута от добавеното време на първата част Браян Переа отправи удар от далечна дистанция, но топката премина покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Иван Дюлгеров.

На старта на второто полувреме се наложи Александър Томаш да прави трета принудителна рокада, след като Мика Пинко получи мускулна травма, а на неговото място принудително в игра се появи Християн Петров в 51-вата минута.

Станислав Шопов стреля  технично от средна дистанция в 57-ата минута към долния ляв ъгъл на вратата, но Федерико Бариос съумя да се намеси.

След центриране от корнер се получи разбъркване в наказателното поле на Ботев Враца. Християн Петров стигна до топката и стреля ниско по тревата, но Бариос демонстрира страхотен рефлекс и отрази 57-ата минута.

В следващите минути темпото бе по-ниско, а ЦСКА продължи да разиграва в дълги периоди от време.

Станислав Шопов центрира от корнер в 77-ата минута на втора греда, където Годуин Коялипу засече, но Федерико Бариос бе добре позициониран и улови топката.

ЦСКА успя да сложи точката на спора с втори гол в 80-ата минута. Матиас Фаетон бе изведен отляво след отнета топка дълбоко в половината на „армейците“. Крилото тръгна на самостоятелен рейд и с удар от границата на наказателното поле успя да порази целта, като преди да влезе във вратата, топката рикошира в десния страничен стълб на вратата.

В 83-ата минута Матиас Фаетон навлезе чрез дрибъл в наказателното поле на Ботев Враца, след което отклони към Коялипу, който стреля с първото си докосване, но покрай десния страничен стълб на вратата на гостите.

ЦСКА успя да затвори умело мача с дълги разигравания и не позволи на Ботев Враца да достигне до опасност пред вратата, пазена от Иван Дюлгеров.