Site icon Novapress – Директните новини Днес

Браво! Гришо отнесе швейцарец и е на 1/2-финал в Стокхолм

Най-добрият български тенисист – Григор Димитров, ще играе на 1/2-финалите на турнира на твърди кортове в зала от категория ATP 250 в шведската столица Стокхолм, след като надигра с 2:0 сета (6:3, 6:2) швейцареца Доминик Щрикер за час и 10 минути игра.

Хасковлията беше изключително солиден на корта през целия мач, като първит сервис и бекхендът му бяха на отлично ниво. Димитров завърши мача с шест аса и четири двойни грешки, но пък спаси и седмете възможности за пробив, открили се пред съперника му. Той вкара 72% от първото си подаване и спечели 81% от разиграванията на него.

Григор, който бе печелил титлата в Стокхолм през 2013-а година, като е финалист и от 2014-а и 2017-а година, спаси две точки за пробив в третия гейм на първия сет, за да поведе с 2:1 срещу скромния швейцарец, който е под номер 317 в световната ранглиста. Двамата бяха равностойни до 3:3, като българинът преодоля един критичен момент, в който спаси точка за пробив, поведе с 4:3, след това сам взе подаването на съперника и затвори първата част при 6:3 за 31 минути.

Димитров започна много силно втория сет, като поведе с 4:0, реазилизайки два поредни побива и взимайки общо седем поредни гейма. Едва при този резултат Щрикер успя да спечели свое подаване за 4:1, но след това родният тенисист отново показа превъзходството си за 5:1. Швейцарецът успя да вземе още един гейм до края, но българинът затвори мача на свой сервис с 6:2.

Така Димитров се класира на петия си полуфина през сезона, където утре ще срещне Талон Грикспоор от Нидерландия, който се наложи изненадващо над Холгер Руне от Дания със 7:5, 7:6 (5). Двамата имат един мач помежду си, спечелен от Димитров в три сета на US Open. Днес те ще излязат на корта не преди 19:00 часа българско време.

Българинът преследва класиране на полуфинал в третия турнир в зала за годината, в който участва – в Марсилия той игра финал, а в Ротердам стигна полуфиналите. Григор все още се стреми да се класира за Финалите на АТР, но задачата му няма да бъде лесна, след като изостава с 635 точки от осмия в момента Андрей Рубльов.