Site icon Novapress – Директните новини Днес

ЦСКА се преобрази при Томаш, разби Локо (София) на стадиона в Надежда

ЦСКА спечели категорично гостуването си на Локомотив София с 3:0 на стадиона в столичния квартал “Надежда” в мач от изтегления 12-ти кръг. “Армейците” поведоха набързо през първото полувреме с 2:0 с попадения на Джонатан Линдсет и Матиас Фаетон. Крайният резултат бе оформен от Годуин Коялипу, който се разписа с удар от дистанция.

Това е едва втора победа за ЦСКА през този сезон след тази срещу Хебър във втория кръг. За “червените” това е първи успех като гост през кампанията, както и дебютна победа под ръководството на Александър Томаш. Дебюти за отбора направиха новите попълнения Мика Пинто, Джеймс Ето’о, Зюмюр Бютучи и Аарон Исека.

Голямата новина за ЦСКА бе завръщането на феновете на тима на стадиона. Те бяха изпълнили до краен предел гостуващия сектор и страстно подкрепяха любимците си, които прекъснаха негативната серия от 4 поредни поражения.

В следващия кръг “армейците” ще приемат Берое в Благоевград, докато Локомотив София ще гостува на Лудогорец. ЦСКА се изкачи на 13-ото място в таблицата с 6 точки, докато Локомотив София е 10-ти с 9.

Мачът започна активно за ЦСКА. Още във втората минута Джейсън Локило показа добра техника и опита удар с левия крак към далечния десен ъгъл на вратата на Александър Любенов. Изпълнението му обаче премина покрай вратата.

Пет минути по-късно Джеймс Ето’о стреля от далечно разстояние, но опитът му бе прекалено лек и не затрудни Любенов. Секунди след това се откри добър шанс пред Годуин Коялипу. Той отправи мощен удар с левия крак, който вратарят на домакините спаси.

В осмата минута ЦСКА поведе в резултата. Играчите на Александър Томаш изпълниха късо корнер. Локило центрира към далечната греда, където бе абсолютно непокрит Джонатан Линдсет. Норвежецът не остави шансове на Любенов с удар от въздуха.

Пет минути след това Джеймс Ето’о изведе Коялипу на отлична позиция, но нападателят отново не успя да се разпише.

В 17-ата минута „армейците“ удвоиха. Тибо Вион изпълни тъч, топката стигна до Локило в наказателното поле. Крилото стреля, Любенов спаси, но Матиас Фаетон нямаше как да сбърка при добавката от близко разстояние.

Локомотив София отговори с изстрел от далечно разстояние на Бруно Франко. Густаво Бусато внимаваше и изби в корнер.

В 34-ата минута Красимир Станоев изпълни свободен удар. Изстрелът му обаче премина над вратата.

Първата част завърши с нов устрем на „червените“. Опити на Ето’о и Линдсет не намериха целта.

В 59-ата минута ЦСКА поведе с 3:0. Годуин Коялипу отправи страхотен удар от дистанция, който Любенов не спаси, въпреки че трябваше да го направи.

Седем минути след това се откри отлична възможност пред новото попълнение Илиан Илиев. Неговият удар обаче бе слаб и не затрудни Любенов.

В 75-ата минута Илиан Илиев подаде към Аарон Исека. Новото попълнение на ЦСКА стреля, но вратарят на домакините този път се намеси съобразително.

До края на двубоя отборът на Александър Томаш намали темпото и Локомотив София можеше да стигне до почетен гол. Светослав Диков и Анисе Бру обаче пропуснаха добри положения.