Site icon Novapress – Директните новини Днес

Ботев приключи с Европа след загуба с 0:2 от Жрински в реванша

Ботев Пловдив приключи с участието си в евротурнирите, след като загуби с 0:2 реванша срещу Жрински Мостар в третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите и така отпада с общ резултат 2:3.

Вратарят на „жълто-черните“ Ханс Кристиан Бернат спаси дузпа, изпълнена от Франо Млинар в 22-ата минута, която бе отсъдена за нарушение на стража на Ботев Пд.

Жрински поведе в резултата в 39-ата минута, когато след центриране на Керим Мемия, Нардин Мулахусейнович вкара с глава! Две минути по-късно Антоан Конте бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Матия Малекинушич.

Седем минути преди края на редовното време на мача Жрински реализира втори гол след пробив по лявото крило на Марио Чуже, завършил с пас по трева към Томислав Киш, който се разписа с удар в долния десен ъгъл.

По този Ботев Пловдив приключи с участието си в Европа, където отстрани Марибор, но след загуби от Панатинайкос и Марибор е аут от евротурнирите.

Мачът в Босна и Херцеговина започва равностойно, като постепенно Ботев Пд опита по-сериозни атаки.

В 21-ата минута домакините стигнаха до страхотен шанс, след като Нардин Мулахусейнович засече с глава центриране от левия фланг. При удара той бе фаулиран от Ханс Кристиан Бернат и съдията Роб Хенеси отсъди дузпа.

Зад топката застана Франо Млинар, който стреля към долния десен ъгъл, но вратарят на Ботев Пд се хвърли и спаси удара от бялата точка в 22-ата минута!

В следващите минути натискът на домакините от Мостар продължи и се налагаше „жълто-черните“ да се защитават. В 28-ата минута шут от пряк свободен удар на Антонио Иванчич бе спасен от Бернат.

Девет минути по-късно удар по диагонала на Мулахусейнович мина покрай вратата на Ботев Пд.

Централният нападател обаче, коригира мерника си в 39-ата минута, когато Керим Мемия центрира отдясно и той вкара с глава за 1:0!

Едва 2 минути, след като инкасира гол, Ботев Пд понесе нов много тежък удар, тъй като Антоан Конте бе изгонен с директен червен картон за удар без топка срещу Матия Малекинушич!

Ботев Пловдив имаше страхотен шанс в добавеното време на първото полувреме, когато Кристиан Нвачукву проби в половината на Жрински Мостар и изведе Самуел Акере, но неговият удар бе спасен от Марко Марич. Секунди по-късно Акере получи прехвърлящо подаване и опита да стреля с глава, но топката попадна в ръцете на вратаря на босненския тим.

Второто полувреме на стадион „Под Биелим Бриегом“ започна с по-добра игра на домакините, които в 52-ата минута видяха как Бернат спасява удар на Млинар.

Въпреки че владееше топката в много по-дълги периоди от време, футболистите на Жрински продължаваха да не успяват да стигнат до втори гол и затова опитваха да симулират, за да се опитат да си спечелят дузпа или поне картон за футболист на Ботев Пд.

Така се стигна до 83-ата минута, когато Ботев Пд остави доста пространство вдясно на отбраната си. Оттам проби Марио Чуже, който нахлу към наказателното поле и сви топката за Томислав Киш, който бе оставен сам в наказателното поле и с удар по земя прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Ботев Пд – 2:0 за Жрински Мостар!

Половин минута след началото на добавеното време на срещата Вини Трибуле заби топката в мрежата на босненците, но попадението му не бе зачетено заради засада.

До края на срещата Ботев Пловдив, въпреки че беше с 10 души на терена, опита да стигне до гол, но без успех и така загуби срещата, с което отпада от Лигата на конференциите.