Site icon Novapress – Директните новини Днес

Вратар провали Ботев в дербито на Пловдив срещу Локомотив

Вратарят Ханс Кристиян Бернат се оказа големият грешник за Ботев в 119-ото дерби на Пловдив срещу Локомотив, при своя дебют за „жълто-черните“. Мачът от втория кръг на efbet Лига завърши 2:2 на стадион „Христо Ботев“.

„Канарчетата“ изпуснаха победата в добавеното време на двубоя, когато след грешка на датския страж, „смърфовете“ успяха да отбележат изравнителен гол чрез Жулиен Лами. Преди това Ботев на два пъти излизаше напред в резултата след попадения на Никола Илиев и Ехидже Укаки, а при 1:1 за Локомотив бе точен Мичи Нтело.

За първи път в историята на дербито на Пловдив имаме четири последователни равенства.

Ботев Пловдив направи много сериозен пропуск в 13-ата минута. След центриране в наказателното поле на Локомотив топката стигна до Никола Илиев, който бе оставен на отлична позиция сам срещу Мартин Луков, но стреля в него и вратарят на „черно-белите“ се намеси и спаси.

Ботев Пловдив поведе с 1:0 в 17-ата минута. Антъни Уджа с гърди свали топката за Никола Илиев, който преодоля Хорхе Сегура, Мартин Паскалев и Георги Каракашев, а след това вкара топката във вратата на Мартин Луков.

Едно от дискусионните положения през първото полувреме бе в 37-ата минута, когато Христо Иванов, който имаше жълт картон, влезе в краката на  Николай Минков без да има възможност да играе за топката. Халфът на „смърфовете“ в последния момент забави движението си, но закачи футболистът на „жълто-черните“. Главният рефер Георги Кабаков обаче дори не отсъди нарушение на играча на гостите и даде сигнал играта да продължи.

В първата минута на добавеното време на първата част футболистите на Ботев Пловдив допуснаха много груба грешка пред своето наказателното поле. Оливие Камдем можеше да изведе Мичи Нтело сам срещу Ханс Кристиян Бернат, но подаването му бе твърде слабо и пресечено.

Локомотив Пловдив направи огромен пропуск в 46-ата минута. Димитър Илиев пусна отличен пас към Мичи Нтело, който бе покрит от Йонас Там. Естонският защитник направи много груба грешка. Нтело излезе сам срещу Ханс Кристиян Бернат и тръгна да го преодолява, но се забави твърде много, а в крайна сметка ударът му бе блокиран от Антоан Конте.

Две минути по-късноМартин Петков получи подаване отдясно и намери Георги Каракашев на точката за изпълнение на дузпа, а той стреля много опасно, но над напречната греда на вратата на Ханс Кристиян Бернат.

Локомотив Пловдив успя да изравни резултата в 56-ата минута. „Канарчетата“ загубиха топката след изпълнение на тъч. Играчите на Любослав Пенев много бързо прехвърлиха топката в наказателното поле на Ботев. Димитър Илиев пусна отличен пас към Мичи Нтело, който бе изпуснат от Антоан Конте и успя да прокара топката във вратата на Ханс Кристиян Бернат за 1:1.

Ботев Пловдив организира много бърза атака в 66-ата минута. Ехидже Укаки нахлу на скорост в наказателното поле на Локомотив, след което пусна остър пас към Антъни Уджа, но Оливие Камдем се намеси решаващо и успя да отклони топката от неговия път.

Ботев Пловдив отново излезе напред в резултата в 72-ата минута. Ивелин Попов подаде към Константинос Балоянис, а той намери след това Ехидже Укаки на отлична позиция в наказателното поле и той не пропусна да вкара топката във вратата на Мартин Луков за 2:1.

Няколко секунди по-късно Локомотив Пловдив можеше да изравни отново резултата. Димитър Илиев получи топката в наказателното поле на Ботев и стреля, но ударът му бе блокиран. След рикошета топката се озова във Владимир Медвед, който стреля от малък ъгъл, но в аут.

Ботев Пловдив можеше да реши всичко в мача в 75-ата минута. Ивелин Попов с отличен пас изведе Мартин Секулич сам срещу Мартин Луков. Хърватинът стреля, но на сантиметри встрани от левия страничен стълб на вратата на Луков.

Ботев направи нов много сериозен пропуск в 83-ата минута. Мартин Луков излезе извън наказателното поле, за да избие една топка с глава. Той обаче я прати директно в краката на Ивелин Попов, който веднага се опита да го прехвърли, но неуспешно, топката се спря в краката на Луков.

Локомотив Пловдив успя да изравни резултата във втората минута на добавеното време на срещата. Мартин Хайдаров отправи удар от разстояние, което изненада вратаря Ханс Кристиян Бернат, който изпусна топката, а тя се озова в краката на Жулиен Лами, а той отблизо не пропусна да вкара. Лами бе покрит от Антонио Перера и нямаше засада.

След това равенство Ботев Пловдив и Локомотив Пловдив имат по 4 точки в класирането.

В следващия кръг Локомотив Пловдив е домакин на Левски, а Ботев има символична визита на Крумовград.

Ботев Пловдив – Локомотив Пловдив 2:2

1:0 Никола Илиев 17′

1:1 Мичи Нтело 56′

2:1 Ехидже Укаки 72′

2:2 Жулиен Лами 90+2′