Site icon Novapress – Директните новини Днес

ЦСКА със 7 от 7 в контролите, надви и косовари

ЦСКА надви косовския тим Гиляни с 1:0 в последната си контролна среща от подготовката, завършвайки я със 7 победи от 7 срещи. Тобиас Хайнц (58-дузпа) реализира единствения гол, а „червените“ пропуснаха още доста възможности за други попадения. Преди това „армейците“ спечелиха последователно проверките си срещу Беласица (2:0), Крумовград (2:0), Политехника Яш (2:1), Берое (3:0), Макаби Петах Тиква (2:1) и Раднички Ниш (1:0).

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендарния вратар Илия Вълов, който почина на 62-годишна възраст.

Още в 7-ата минута Матиас Фаетон шутира, но Кенан Хаджихамза се намеси и спаси. Малко преди да измине четвърт час игра от началото на мача Сейни Санянг шутира силно от малък ъгъл, но Хаджихамза реагира добре и изби в корнер.

В 23-ата минута мачът бе спрян, за да бъде отдадена подкрепа на футболиста Илиан Антонов, който се бори с рак. Десетина минути след това първо пред Улаус Скаршем се откри добра възможност в наказателното поле на Гиляни, но ударът му бе блокиран. След това Джонатан Линдсет отправи много опасен удар, но Кенан Хаджихамза демонстрира чудесен рефлекс и отново спаси. В 35-ата минута Тобиас Хайнц комбинира със Сейни Санянг, а той центрира в наказателното поле на Гиляни, където Улаус Скаршем бе оставен непокрит и стреля с едно докосване, но топката премина встрани от десния страничен стълб. В добавеното време на първата част Кенан Хаджихамза се наложи отново да се намесва след удар на Тобиас Хайнц.

След почивката в 55-ата минута при центриране в наказателното поле на гостите Линдсет стреля с глава, но над вратата. Две минути след това съдията Иво Андреев свири дузпа за ЦСКА за нарушение на Едсон Кяйку срещу Георги Чорбаджийски. Кяйку получи и жълт картон за извършеното нарушение, а Тобиас Хайнц реализира от бялата точка за 1:0.

В 63-ата минута новият вратар на „армейците“ Иван Дюлгеров излезе предвидливо и прекъсна контраатака на косоварите, а пет минути след това Панайотов отправи удар от около границата на наказателното поле, но стражът на гостите спаси. В 75-ата минута Дюлгеров отново показва стабилност, улавяйки удар с глава на гостите. Десет минути по-късно Станислав Шопов отправя добър удар по диагонала, но Хаджихамза спаси. Малко след това „червените“ организираха бърза контраатака. Йоан Борносузов подаде към Марк-Емилио Папазов, който стреля, но неточно встрани от левия страничен стълб на вратата на Гиляни.

До края на мача нямаше други попадения и така ЦСКА завърши подготовката си със 7 победи от 7 мача, а в първия кръг от новия сезон ще гостува на шампиона Лудогорец.

ЦСКА – ГИЛЯНИ 1:0
1:0 Тобиас Хайнц (58-дузпа)