Site icon Novapress – Директните новини Днес

ЦСКА надделя над Крумовград в Банско след два късни гола

ЦСКА победи с 2:0 Крумовград в среща от подготвителния лагер на „червените“. Срещата се игра на комплекс „Евима“ в град Банско и стартира в 17:30 часа. Точни за „армейците“ бе новото попълнение Иван Тасев (78′) и Наско Цеков (90+).

През първото полувреме „червените“ контролираха темпото на двубоя и с постепенни атаки упражниха натиск върху съперника си.

Първото по-добро положение за ЦСКА дойде след четвърт час игра. Тобиас Хайнц центрира отдясно към Георги Чорбаджийски, чийто удар мина близо над напречната греда. В 23-ата минута изстрел на Сейни Санянг срещна горната греда на Крумовград.

След половин час игра „армейците“ бяха много близо до попадението. Силен удар на Марк-Емилио Папазов в наказателното поле бе спасен от вратаря на Крумовград, а в последвалата добавка Матиас Фаетон не успя да насочи кълбото в мрежата. В заключителните минути на полувремето ЦСКА прехвърлящ удар на Тобиас Хайнц бе спасен от стража на Крумовград. Така двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

Томислав Стипич извърши 9 смени в състава си за началото на второто полувреме. В игра се появиха вратарят Димитър Евтимов и полевите играчи Лъчезар Иванов, Асен Дончев, Юлиан Илиев, Станислав Шопов, Петко Панайотов, Симеон Александров, Улаус Скаршем и Иван Тасев.

В 53-ата минута Станислав Шопов изведе с едно докосване Марк-Емилио Папазов в наказателното поле, който стреля мощно в ръцете на вратаря.

В 70-ата минута в редиците на „червените“ имаше двойна смяна. Сейни Санянг и Марк-Емилио Папазов бяха заменени от Емануел Шакич и Наско Цеков.

Усилията на „армейците“ за гол се увенчаха с успех в 78-ата минута. След многоходова комбинация топката достигна Асен Дончев, който напредна и центрира остро по земята към Иван Тасев, а новото попълнение на ЦСКА не сгреши отблизо и отбеляза първото си попадение за 1:0. В добавеното време „червените удвоиха преднината си. Дебютният си гол вкара юношата Наско Цеков, след страхотен пас на Станислав Шопов.

Така срещата завърши при победа с 2:0 за ЦСКА.