Site icon Novapress – Директните новини Днес

Везенков с ново добро включване, Сакраменто обаче загуби пак

Сакраменто Кингс загуби от Индиана Пейсърс със 121:126 в своята „Голдън 1 Арена“. Александър Везенков престоя на паркета 10 минути и 46 секунди, в които вкара 7 точки – две тройки и един наказателен удар.

Българинът се отчете и с 3 борби, една открадната топка и 1 блок. Саша стреля и още веднъж от дистанция, но не успя да отбележи.

Срещата започна равностойно, но гостите първи взеха  преднина от 4 точки при 8:4. Доста бързо обаче Сакраменто обърна резултата в своя полза – 14:10.

Говитбата в точките продължи и три минути преди края при 27:25 Везенков влезе в игра. Първата му изява бе успешна борба в нападение, но съотборниците му не се възползваха от нея, а след това българинът направи и чадър. Първата част завърши 34:31 в полза на Пейсърс.

Везенков престоя на паркета малко над 4 минути, преди да бъде отново заменен от Кевин Хъртър. В средата на втората четвърт Индиана за пръв път поведе с двуцифрен резултат за 49:39. Кингс обаче успяха малко да подобрят както стрелбата си, така и играта си в защита и отново стопиха изоставането си до три точки при 58:55.

В последните две минути на частта обаче Пейсърс отново стигнаха до солиден аванс и полувремето дойде при 70:57 в тяхна полза.Сакраменто започна силно третата четвърт и намали изоставането си на 67:72. Основна роля за това имаше Кевин Хъртър, който вкара няколко поредни стрелби и отбеляза 10 точки в рамките на две минути.

Секунди преди края на третата част Везенков отново влезе в игра и веднага вкара тройка, с която намали изоставането отново на 19 точки – 89:99.

След това той  отбеляза и втората си стрелба от дистанция, а после спечели борба под коша. При следващата атака пък срещу него бе извършено нарушение, но вкара само единия от двата наказателни удара.