Novapress – Директните новини Днес

Шок за ЦСКА-София! Черно море изхвърли столичани за Купата

ЦСКА отпадна на четвъртфиналите от Sesame Купа на България, след като загуби с 1:2 от Черно море на стадион „Българска Армия“. „Моряците“ са третият полуфиналист в турнира.

Гостите поведоха с гол от дузпа на Атанас Илиев. След това Тибо Вион си отбеляза автогол, а дълбоко в добавеното време на двубоя и Влатко Дробаров си вкара автогол.

Черно море направи много голям пропуск в 7-ата минута. Александър Василев проби по левия фланг, след което навлезе в наказателното поле на домакините и пусна прострелно подаване към Алекс Фернандес, който бе на празна врата, но стреля в аут.

Футболистите на Черно море имаха претенции за дузпа в 19-ата минута, но съдията Георги Димитров подмина правилно ситуацията. След центриране от корнер, гостите имаха претенции за игра с ръка на Маурисио Гарсез. Такава имаше, но ръката бе прибрана и реферът Георги Димитров остави играта да продължи.

В 31-ата минута Брадли де Нойер нахлу добре в наказателното поле отядсно и центрира. Там обаче футболист на „моряците“ се извиси и изчисти, а топката попадна в Линдсет. Той шутира извън пеналтерията, но на изпълнението му липсваше точност и сила.

Тибо Вион фаулира Александър Василев в 45-ата минута. Съдията Георги Димитров спести жълт картон на френския футболист на „червените“.

В 48-ата минута след центриране в наказателното поле на ЦСКА, Брадли де Нойер игра с ръка преди топката да стигне до Исмаил Иса. Съдията Георги Димитров първоначално не свири дузпа, но след намесата на ВАР преразгледа ситуацията и посочи бялата точка. Дузпата бе реализирана от Атанас Илиев в 51-ата минута и Черно море поведе с 1:0.

Черно море поведе с 2:0 в 65-ата минута. Живко Атанасов пусна дълъг извеждащ пас към Васил Панайотов. Юрген Матей не успя да изчисти топката. Амос Юга овладя топката, но бе затворен от Панайотов и Алекс Фернандес. Бразилецът му отне топката, след което навлезе в наказателното поле на ЦСКА и центрира прострелно, а Тибо Вион заби топката във вратата на Димитър Евтимов.

ЦСКА организира добра атака в 71-ата минута. Жираир Шагоян подаде към Брадли де Нойер, който комбинира с Дюкенс Назон, а той стреля, но топката се спря в напречната греда на вратата на Иван Дюлгеров.

Дюлгеров направи страхотно спасяване в 72-ата минута. Брадли де Нойер изведе Назон сам срещу Дюлгеров, но ударът на хаитиянския нападател бе отразен от стража на Черно море.

Седем минути по-късно Тибо Вион центрира в наказателното поле на Черно море, където Алекс Фернандес не се представи убедително и загуби топката от Дюкенс Назон, който стреля, но топката се спря в левия страничен стълб на вратата на Дюлгеров. Последва удар по посока на вратата на „моряците“, но Дюлгеров се намеси и изби в корнер.

ЦСКА намали своя пасив в четвъртата минута на добавеното време на срещата. Тибо Вион центрира в наказателното поле на Черно море, Влатко Дробаров игра с глава и си отбеляза автогол, пращайки топката във вратата на Иван Дюлгеров.

По този начин Черно море се класира за полуфиналите за Sesame Купа на България.