Site icon Novapress – Директните новини Днес

Лудогорец надделя над аматьори с голяма мъка

Лудогорец острани третодивизионния тим на Розова долина с 2:0, но го направи без да убеди и в големи моменти от срещата шампионите играха изключително вяло.

Отборът от Казанлък остана с 10 човека в 41-ата минута, когато Венцислав Иванов получи втори жълт картон. Първият гол падна в 60-ата минута, а точен бе Димитър Илиев. Защитникът е част от дублиращия тим на разградчани.

В даденото от съдията продължение Рик Джонатан затвори мача с второ попадение.

Само за 40 минути игра двата отбора направиха три принудителни смени. Първо бе заменен Стоян Иванов отсъстава на гостите. След това травма получи и Мануел Шоу. В 40-ата минута Венцислав Иванов направи грубо нарушение срещу Иван Йорданов. Младият национал на България бе контузен, а Красен Георгиев получи втори жълт и съответно червен картон.

Преди началото на мача капитанът на Лудогорец Георги Терзиев връчи на школата на Розова долина 20 футболни топки.

В 6-ата минута Лудогорец отправи първия удар. Доминик Янков шутира, но стражът на домакините изби в ъглов удар.

След 3 минути игра шампионите създадоха ново напрежение пред вратата на Иванов, но не се стигна до завършващ удар, след центриране на Иван Йорданов.

Лудогорец създаде най-доброто си положение в 18-ата минута. Бърнард Текпетей отправи мощен удар от границата на наказателното поле, но Иванов успя да избие в корнер. След неговото изпълнение Игор Тиаго стреля с глава, но топката мина близо до десния стълб.

В 20-ата минута домакините трябваше да извършат принудителна смяна, след като Стоян Иванов получи травма и се наложи да бъде заменен от Калоян Петров.

Само 7 минути по-късно Лудогорец също извърши принудителна смяна. Мануел Шоу получи контузия, а на терена се появи Якуб Пьотровски.

В 28-ата минута Лудогорец направи много бърза контраатака, Фон Витри центрира към Доминик Янков, но топката бе пресечена и избита в ъглов удар.

В 30-ата минута домакините центрираха топката в наказателното поле и за малко да изненадат Симон Слуга, който в крайна сметка хвана топката в ръцете си.

Само след 6 минути игра домакините направиха добра атака, която обаче не завърши със завършващ удар.

В 40-ата минута Венцислав Иванов направи нарушение срещу Иван Йорданов. Младият национал на България бе контузен и сменен принудително, а Красен Георгиев получи втори жълт и съответно червен картон.

Второто полувреме започна с натиск на Лудогорец, но в първите минути не се стигна до ситуации пред вратата на Димитър Илиев.

В 57-ата минута Лудогорец изпълни ъглов удар, но Георги Терзиев изпрати топката в аут.

Малко преди изпълнението на ъгловия удар Анте Шимунджа изчерпа смените, които може да прави в редовното време на мача.

В 58-ата минута вратарят на домакините Димитър Иванов направи страхотно спасяване. Сисиньо получи топката отдясно, върна към Текпетей, който стреля мощно, но Ивано изби в корнер.

В 60-ата минута Лудогорец все пак вкара гол. Якуб Пьотровски направи добър пробив, стреля, топката се удари във футболист на Розова долина, но се озова у Димитър Илиев, който стреля по диагонала и вкара в мрежата. Домакините имаха претенции за засада, но повторенията показаха, че такава няма.

В 73-ата минута Текпетей уцели гредата.

Мелко преди края на срещата Якуб Пьотровски засече топката с глава, но Димитър Иванов отново изби.

В последните минути на мача домакините от Розова долина натиснаха шампионите в търсене на изравнително попадение в мача.

Лудогорец вкара втория гол в даденото от рефера продължение. Защитник на домакините направи грешка, като подари топката на Игор Тиаго, който влезе в наказателното поле, центрира и Рик Джонатан на втора греда отбеляза на празна врата.