Novapress – Директните новини Днес

Браво! България разпиля Гибралтар в дебюта на Кръстаич

От втория опит България успя да победи Гибралтар с 5:1 в двубой от Лигата на нациите, който бе дебютен за новия селекционер Младен Кръстаич.

„Лъвовете“ взеха аванс в 23-ата минут с гол на Валентин Антов. Само три минути след това обаче 39-годишният капитан на гостите Рой Чиполина възстанови равенството в Разград.

В 36-ата минута Кирил Десподов отново изведе България напред. В началото на втората част Радослав Кирилов увеличи преднината на националния ни тим, което внесе още настроение в играта и само три минути след гола на Кирилов и Илиян Стефанов бе точен за 4:1.

Девет минути преди края на редовното време хубав пас на Радослав Кирилов намери Марин Петков, който вкара първия си гол с екипа на България.

В двубоя срещу Гибралтар петима играчи направиха своя дебют с националната фланелка. Като титуляри започнаха Марин Петков и Илия Груев-младши. В 60-ата минута в игра се появиха Йоан Стоянов и Георги Русев, а в 71-ата дебютира и Никола Илиев.

С победата „лъвовете“ събраха шест точки на една от втория в групата Северна Македония. В следващия си двубой България гостува именно на македонците в понеделник, 26 септември от 21:45ч.

В началните минути „лъвовете“ тръгнаха с домакински натиск, но на Колинг не му се налагаше да прави спасявания. В 13-ата минута Груев центрира в наказателното поле, но право в ръцете на стража на гостите.

В 19-ата минута Иван Турицов центрира към Илиян Стефанов, който стреля с глава, но Колинг улови топката. Малко след това Радослав Кирилов получи от Недялков, но бе блокиран, топката стигна до Стефанов, който отправи удар от дъгата на наказателното поле, но над вратата.

В 23-ата минута България откри резултата на „Хювефарма арена“. Филип Кръстев центрира от корнер, а Валентин Антов с глава изпрати топката във вратата на Колинг.

Радостта на момчетата на Кръстаич обаче бе доста кратка. В 25-ата минута Петко Христов изчисти с глава от голлинията, а минута след това след центриране от корнер Чиполина прати топката с глава във вратата на Наумов.

Десет минути по-късно „лъвовете“ отново излязоха напред в резултата. Иван Турицов пусна към Илиян Стефанов, а той трудно, но точно подаде на Кирил Десподов и новият капитан на България се разписа за 2:1.

В края на първата част Колинг направи добро спасяване след изстрел на Кирил Десподов от пряк свободен удар.

В първите минути на втората част Десподов навлезе към наказателното поле, нагласи си топката и стреля, но встрани от вратата.

Натискът на „лъвовете“ в началото на второто полувреме даде своя резултат в 52-ата минута. Петко Христов демонстрира техника и с финт успя да навлезе в наказателното поле, където пусна към Десподов, а той елегантно асистира на Радослав Кирилов.

Само три минути след това Десподов центрира в наказателното поле, Илиян Стефанов стреля с глава, но Колинг изби. Халфът обаче не се отказа и с втория си удар с глава прати топката отблизо във вратата.

В 60-ата минута дебюта си за националния отбор направиха Йоан Стоянов и Георги Русев, които замениха Иван Турицов и Кирил Десподов. За първи път с националната фланелка играха и Марин Петков и Илия Груев-младши, които започнаха като титуляри.

В следващите минути момчетата на Кръстаич продължиха да диктуват случващото се на терена, като притежанието на топката бе изключително осезаемо в тяхна полза.

В 71-ата минута и Никола Илиев, който е собственост на Интер, направи дебюта си с националната фланелка.

В 81-ата минута Радослав Кирилов със страхотен пас зад гърба на защитата намери Марин Петков, който вкара първото си попадение за България.